Chen Weixing, założyciel chińskiej firmy Kuaidi Dache oferującej transport pasażerski, planuje uruchomienie aplikacji transportowej opartej na blockchain, informuje China Money Network.

Chen współpracuje ze współzałożycielem firmy Meituan Yang Jun w celu rozpoczęcia projektu. Chen dąży do stworzenia platformy, która będzie oferować usługi, takie jak np. transport pasażerski i dostawy. Podczas China International Big Data Industry Expo 2018 Jun powiedział:

"Zadaję sobie pytanie, jaka jest wartość blockchain. Moja definicja polega na sprawdzeniu, czy i gdzie ludzie mogą faktycznie z niego korzystać. Za pomocą blockchain możemy zbudować zestaw systemów ekonomicznych innych niż poprzednie... Możemy skierować ruch z Internetu i dodać różne usługi, aby spełnić potrzeby użytkowników".

Przemawiający również na wydarzeniu Chen zaznaczył: Transport pasażerski to pierwszy przypadek, gdzie blockchain zostanie przetestowany w aplikacji społecznościowej na masową skalę". Ani Chen, ani Jun nie ujawnili szczegółów dotyczących harmonogramu projektu.

Kuaidi, która jest teraz częścią Didi Chuxing, połączyła się z Didi Dache w 2016 roku. Didi Chuxing jest teraz wart 60 miliardów dolarów i podobno szuka pierwszej oferty publicznej przy wyższej wycenie. Meituan jest firmą usług lokalnych na żądanie, która połączyła się z internetową stroną przeglądową Dianping w 2016 roku. Firma Meituan Dianping jest teraz warta 30 miliardów dolarów.

Na początku tego miesiąca chińskie Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacyjnych opublikowało białą księgę dotyczącą branży blockchain, ujawniając, że krajowy przemysł blockchain rósł "wykładniczo" w 2017 r. Według tego raportu, w 2017 r. Uruchomiono 178 nowych startupów blockchain.

źródło: cointelegraph.com