Na całym świecie ludzie noszą różne rodzaje kart, aby zdobywać punkty na nagrody, zwrot gotówki i rabaty, gdy wydają pieniądze. Różne karty do różnych miejsc, niektóre dają więcej zwrotu gotówki za zakupy w liniach lotniczych, niektóre dają więcej za zakupy gazu (czasem ludzie posuwają się tak daleko, że mają kartę dla każdej linii lotniczej / sklepu / stacji benzynowej, do której regularnie się udają).

Stosunkowo bezpiecznie jest stwierdzić, że odbiorca tego artykułu zainwestował w kryptowaluty i najprawdopodobniej w pewnym momencie zechce wydać posiadane krypto. Dlaczego by więc nie otrzymać zwrotu pieniędzy za krypto które będą wydane w przyszłości? Obecnie większość ludzi musi wpłacić środki na giełdę i wysłać je na swoje konto bankowe, płacąc opłaty transakcyjne za przesłanie na giełdę, a następnie więcej opłat, aby faktycznie przetworzyć płatność na swoje konto bankowe, zanim będzie można dokonać codziennych zakupów z kryptowalutach.

Wszystkie karty kredytowe Bitcoin są zamyknięte przez Visa dla obywateli Europy od 5 stycznia 2018 roku. Dotknięte karty to te wydawane przez WaveCrest, w tym produkty z CryptoPay, Bitwala, TenX, Wirex, XAPO i inne.

Dwie działające kryptokarty

Centra i Monaco, dają możliwość bezpośredniego wydawania krypto. Ale nie wszystkie karty są sobie równe.

Dla MonacoCard, Wirecard jest emitentem / sponsorem, to znaczy, że karty są produkowane przez Gemalto, a MCO obsługuje wszystko inne. Monaco jest oficjalnym partnerem Visa. Ten problem z kartami Wavecrest Visa w ogóle nie wpływa na MCO, ale nie są oni jeszcze gotowi ze swoimi kartami. Nadal są w fazie "rezerwowania kart przed ich wypuszczeniem".

Centra to inny duży projekt karty debetowej krypto, na który nie ma wpływu ten zakaz. W ciągu ostatnich miesięcy wykonali wiele pracy. Jest to jeden z niewielu naprawdę działających produktów w tej niszy.

źródło: steemit.com