Steve Wozniak czuje, że Blockchain jest bańką

Współzałożyciel Apple, Steve Wozniak, uważa, że blockchain jest bańką podobną do tych z ery dotcomów, ale może mieć potencjał w przyszłości – donosiło CNBC, 26 czerwca.

Steve Wozniak czuje, że Blockchain jest bańką

Współzałożyciel Apple, Steve Wozniak, uważa, że blockchain jest bańką podobną do tych z ery dotcomów, ale może mieć potencjał w przyszłości – doniosło CNBC, 26 czerwca.

Podczas konferencji technologicznej NEX w Nowym Jorku Wozniak powiedział, że era dotcomów stworzyła podobny szum wokół firm, które ostatecznie nie dotrzymały swoich obietnic:

"To była bańka, a ja czuję to samo w przypadku blockchaina".

Jednak Wozniak dodał, że blockchain jest "zdecentralizowany i całkowicie godny zaufania", zauważając, że "może trochę potrwać", zanim jego potencjał w pełni się rozwinie:

"To nie zmienia się na przestrzeni jednego dnia. Wiele pomysłów blockchain, które są naprawdę dobre, wychodząc wcześnie, mogą się wypalić, nie będąc gotowe do bycia stabilnymi na dłuższą metę".

W zeszłym miesiącu Wozniak wyraził podobne poglądy na temat przyszłego potencjału zarówno blockchaina, jak i kryptowalut.

CNBC zauważa, że Wozniak wyróżnił Ethereum (ETH) jako kryptowalutę, która może sprawdzić się w dłuższej perspektywie, ze względu na jej wszechstronność pozwalającą programistom budować na swoim blockchainie. W połowie maja na konferencji w Wiedniu Wozniak porównał platformę Ethereum do platformy Apple, stwierdzając, że w przyszłości, może ona stać się tak samo wpływowa.

źródło: cointelegraph