Smartfon Sirin Labs oparty na technologii Blockchain już w listopadzie

Sirin Labs, szwajcarska firma produkująca smartfony, wyda w listopadzie tego roku telefon oparty na technologii blockchain.

Smartfon Sirin Labs oparty na technologii Blockchain już w listopadzie

Sirin Labs, szwajcarska firma produkująca smartfony, wyda w listopadzie tego roku telefon oparty na technologii blockchain.

W grudniu 2017 roku Sirin Labs zebrała 157,8 mln USD na projekt podczas pierwszej oferty monetarnej (ICO), gromadząc 110 mln USD w ciągu pierwszych 24 godzin.

W 2016 r. Sirin Labs wydało również smartfon skupiony na prywatności, którego cena rynkowa wyniosła 16 000 USD. Nowy telefon oparty na blockchainie, zwany Finney, ma wejść na rynek z przewidywaną ceną 1 000 USD – podaje Sirin Labs.

Bazując na systemie Android, Finney będzie działał w systemie SIRIN i będzie zawierał portfel krypto z funkcją cold storage, usługę konwersji tokenów (TCS) i sklep zdecentralizowanych aplikacji (DApp). Telefon będzie produkowany i rozwijany w tajwańskiej grupie Foxconn Technology, głównym producencie produktów Apple, Google, Cisco, Huawei i Amazon.

Według Nimroda Maya, dyrektora ds. Marketingu w Sirin Labs, Finney będzie działał na wielowarstwowym pakiecie cyberbezpieczeństwa, który uniemożliwi użytkownikom "na przykład łączenie się z nieuczciwą siecią".

May powiedział, że firma zamierza otworzyć własne sklepy na całym świecie, z lokalizacjami w Japonii, USA i Wielkiej Brytanii. Zaznaczył również, że Sirin Labs planuje uruchomić własny komputer osobisty oparty na technologii blockchain, który "będzie jeszcze tańszy niż telefon".

Zgodnie z niepotwierdzonym źródłem, chiński Huawei ubiega się o licencję na system operacyjny SIRIN OS o otwartym kodzie źródłowym w celu opracowania własnego smartfonu blockchain, który będzie obsługiwał DApps.

Przeglądarka Opera również ogłosiła w tym tygodniu, że wydają wersję beta swojej usługi dla systemu Android, która będzie zawierać natywny portfel krypto.

źródło: cointelegraph