Rosja szykuje się na „przyłączenie” do łańcucha bloków

Wygląda na to, że dawny Związek Radziecki szykuje się na „przyłączenie” do Blockchain’a, po tym jak współzałożycielka i główny prawnik Crypto PR Lab, Maria Prusakova ujawniła w wywiadzie w dniu 18 lipca 2018 r., że nowe firmy związane z blockchainem pojawiają się teraz w regionie.

Rosja szykuje się na „przyłączenie” do łańcucha bloków
Podczas gdy technologia rozproszonych rejestrów (DLT) wciąż znajduje się na bardzo początkowych etapach rozwoju globalnego, niezaprzeczalnym pozostaje fakt, że niektóre narody szybko przyjęły przełomową technologię z otwartymi ramionami, formułując praktyczne przypadki użycia blockchaina.

Wygląda na to, że dawny Związek Radziecki szykuje się na „przyłączenie” do Blockchaina, po tym jak współzałożycielka i główny prawnik Crypto PR Lab, Maria Prusakova ujawniła w wywiadzie w dniu 18 lipca 2018 r., że nowe firmy związane z blockchainem pojawiają się teraz w regionie.

Blockchain ponad krypto w Rosji

Prawdą jest, że technologia blockchain jest solidnym fundamentem, na którym budowane są waluty cyfrowe; Prawdą jest również, że gdyby Satoshi Nakamoto nie stworzył światowej, flagowej kryptowaluty, której cena wystrzeliła w 2017 roku, DLT mogłaby nie być tak sławna, jak jest dzisiaj.

Podobnie jak w różnych częściach świata, Prusakova stwierdziła, że technologia blockchain ma przewagę w Rosji w porównaniu z kryptowalutami, ale sytuacja może się wkrótce zmienić, ponieważ urzędnicy sugerują, że legalizacja nadchodzi wielkimi krokami.

W lutym 2018 roku informowano, że władze w Moskwie zamierzają zintegrować technologię blockchain z istniejącymi systemami, zwiększając przejrzystość i zaufanie społeczne. Podobny przypadek dotyczył przyszłościowego manewru - Rosyjskie Ministerstwo Obrony ogłosiło 29 czerwca 2018 r., że tworzy laboratorium badawcze o nazwie ERA, które pozwoliłoby na wykorzystanie DLT do identyfikacji cyber-zagrożeń zdolnych do manipulowania narodową "krytyczną infrastrukturą informacyjną".

Pomimo ślimaczego tempa, w jakim rozwija się rosyjski przemysł blockchain, Prusakova jest głęboko przekonana, że wzrost może wkrótce przyspieszyć, ponieważ władze mogą sformułować odpowiednie regulacje, które zapewnią ekosystemowi większą pewność.

Prusakova zwróciła uwagę:

"Widzimy tendencję wśród głównych rosyjskich graczy instruktażowych do promowania zmian legislacyjnych, które byłyby istotne. Proces ten jest oczywiście czasochłonny, jednak wkrótce spodziewamy się zmian w tej dziedzinie".

Prezydent Rosji, Władimir Putin, 11 czerwca 2018 r. w sesji Q&A na żywo powiedział obywatelom, że państwo nie ma zamiaru uruchamiać kryptowaluty zasilanej przez bank centralny, ale jego rząd będzie jednak nadal uważnie obserwował zasoby cyfrowe, aby nie pozostawać w tyle w zakresie innowacji technologicznych.