Organizacja poświęcona marihuanie zaakceptuje krypto w IPO

Organizacja medialna powiązana z kulturą cannabis, High Times Holding Corp., zaakceptuje kryptowaluty w swojej pierwszej ofercie publicznej (IPO) – zgodnie z raportem organizacji z 2 sierpnia.

Organizacja poświęcona marihuanie zaakceptuje krypto w IPO

Organizacja medialna powiązana z kulturą cannabis, High Times Holding Corp., zaakceptuje kryptowaluty w swojej pierwszej ofercie publicznej (IPO) – zgodnie z raportem organizacji z 2 sierpnia. Będzie to podobno "pierwsza tradycyjna oferta akcji, która kiedykolwiek zaakceptuje inwestycje" w kryptowalutach.

"Najważniejsze źródło informacji o marihuanie od 1974 roku" zaakceptuje Bitcoina (BTC) i Ethereum (ETH), starając się pozyskać szerszą sieć przyciągającą inwestorów do firmy. Dyrektor generalny High Times Adam Levin powiedział:

"Chociaż nie wierzyliśmy, że proces ICO [Initial Coin Offering] był właściwym posunięciem dla naszej marki, byłoby głupotą pozostawić tę wyłaniającą się bazę inwestorów jako, że w dalszym ciągu przekształcamy się w zróżnicowane media, eventy i giganta towarowego”.

Przed pierwszą ofertą, firma High Times złożyła raport na temat regulacji A + w Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Raport zawiera informacje o 29 milionach dolarów redukcji ujemnego kapitału, redukcji zadłużenia i spadku strat operacyjnych.

Po zmianie reguły SEC w 2015 roku, rozporządzenie A + pozwala startupom i małym firmom "używać mini (IPO)", aby przyciągnąć klientów mających stać się potencjalnymi inwestorami. Zgodnie z rozporządzeniem małe przedsiębiorstwa mogą gromadzić nawet do 50 milionów dolarów od obywateli.

Przed zmianą reguły prywatne firmy mogły jedynie szukać inwestycji u akredytowanych inwestorów, którzy są często najmniejszą i najbogatszą częścią populacji. Inwestorzy będą mogli kupić akcje w High Times za 11 USD, czyli o 10% mniej niż ma wynosić cena po wejściu organizacji na giełdę Nasdaq, jeszcze w tym roku.

Levin powiedział, że akceptacja krypto jest częścią misji organizacji, aby znaleźć się "w czołówce kultury popularnej... nie tylko jako jedna z pierwszych marek związanych z konopiami indyjskimi, które pojawią się na rynku Nasdaq, ale także jako pierwsza umożliwiająca płatności Bitcoin i Ethereum w ramach podwyższenia kapitału publicznego".

Kryptowaluty były wcześniej uważane za rozwiązanie problemów bankowych w USA związanych z przemysłem konopnym. Mimo że państwowe inicjatywy głosowania sprawiły, że używanie marihuany jest legalne w wielu stanach, banki z poparciem federalnym odmawiają oferowania usług konopnym firmom. Podczas gdy klienci wolą płacić kartami, przychodnie są ograniczone jedynie do przyjmowania gotówki, co również czyni z nich cel dla złodziei.

W ubiegłym roku sieć Dash zaczęła wdrażać swoje tokeny jako opcję płatności w punktach sprzedaży branży przemysłu konopnego. Czyniąc to, Dash podobno chce zaoszczędzić przemysłowi 10-15 procent, ponieważ zmniejszony przepływ papierowych pieniędzy powstrzyma potrzebę wykorzystywania samochodów pancernych, kas, sejfów i strażników.

źródło: cointelegraph