Niemiecki bank oferuje korporacyjne konta bankowe unijnym firmom kryptowalutowym

Firmy blockchainowe i kryptowalutowe, które dawniej były odrzucane przez tradycyjne instytucje finansowe w Unii Europejskiej, mogą teraz odetchnąć z ulgą.

Niemiecki bank oferuje korporacyjne konta bankowe unijnym firmom kryptowalutowym

Firmy blockchainowe i kryptowalutowe, które dawniej były odrzucane przez tradycyjne instytucje finansowe w Unii Europejskiej, mogą teraz odetchnąć z ulgą.

Niemiecki solarisBank otrzymał licencje niezbędne do oferowania kont bankowości korporacyjnej firmom opierającym swoją działalność na Blockchainie i kryptowalutach, działającym w Europejskim Obszarze Gospodarczym. Firmy działające w tej strefie mogą w konsekwencji otworzyć "Konto firmowe Blockchain" przy użyciu walut fiat.

Wypełnianie luki na rynku

Nowa usługa jest następstwem odsłonięcia SolarisBank Blockchain Factory, która ma na celu zapewnienie mostu regulacyjnego i technologicznego między technologią blockchain a sektorem bankowym.

Kolejny produkt typu solarisBank, znany jako Automatyczne Konto Powiernicze, który jest w zasadzie automatycznym kontem depozytowym na rynku kryptowalut, również został wprowadzony. Konto biznesowe ułatwi kupowanie i sprzedawanie walut na światowych giełdach kryptowalut lub rynkach.

Już teraz firma solarisBank nawiązała współpracę z VPE Bank, aby umożliwić handel kryptowalutami na poziomie instytucjonalnym. Trwają również prace nad kolejnymi usługami, w tym oferowanie bankowości cyfrowej oraz kart debetowych firmom typu blockchain.

Większa wartość dla klientów

Zdaniem głównego technologa firmy solarisBank, Petera Grosskopfa, poprawi to bezpieczeństwo i wygodę, zwłaszcza w połączeniu z portfelami i rynkami.

"Następnym logicznym krokiem jest połączenie naszych rozwiązań bankowości cyfrowej i kart debetowych z giełdami i portfelami, aby partnerzy mogli stworzyć własne doświadczenie w zakresie krypto bankowości detalicznej.

Te konta znacznie zmniejszają ryzyko dla klientów końcowych i sprawiają, że handel i posiadanie kryptowalut jest nie tylko wygodniejsze, ale także bezpieczniejsze "- napisał Grosskopf w poście na blogu.

Według dyrektora generalnego instytucji finansowej, która określa się jako "firma technologiczna z licencją bankową" Rolanda Folza, istnieje wysokie zapotrzebowanie na licencjonowanego partnera, który zapewni prawne i technologiczne powiązanie z tradycyjną bankowością w dziedzinie kryptowalut i technologii blockchain. Oprócz vPE, niemiecka instytucja finansowa, która ma nieco ponad dwa lata, jest w trakcie realizacji kolejnych partnerstw w tym roku.

Gdzie tradycyjne finanse spotykają się z przyszłością

Jednak rewolucyjny system solarisBank nie jest pierwszą instytucją finansową w Europie oferującą konta korporacyjne firmom blockchain i kryptowalutom. Bank Frick z Liechtensteinu prowadzi od pewnego czasu interesy z firmami z branży krypto. W ubiegłym miesiącu Hypothekarbank Lenzburg stał się pierwszym szwajcarskim bankiem oferującym korporacyjne konta firmom w krypto-przestrzeni.

Pomimo coraz bardziej postępowej postawy Szwajcarii wobec kryptowalut i technologii blockchain, startupy w terenie nadal uważały za trudne zadanie otwierania rachunków biznesowych w tradycyjnych instytucjach finansowych. Doprowadziło to do tego, że niektóre firmy blockchain i crypto zwracały się do banków w Liechtensteinie.

Ogłaszając ten ruch, Hypothekarbank Lenzburg ujawnił jednak, że ze względu na fakt, że przeprowadzanie due diligence w firmach kryptograficznych i blockchain wiąże się z dodatkowymi kosztami w stosunku do zwykłych rachunków korporacyjnych, to bankowość biznesowa dla firm krypto i blockchain byłaby droższa.

źródło: ccn.com