Największa sieć kin w Tajlandii zaakceptuje Bitcoina

Największa sieć kin w Tajlandii, Major Cineplex, podobno integruje płatności krypto, aby umożliwić klientom płacenie za usługi i produkty dzięki kryptowalutom, w tym bilety do kina i popcorn.

Największa sieć kin w Tajlandii zaakceptuje Bitcoina

Największa sieć kin w Tajlandii, Major Cineplex, podobno integruje płatności krypto, aby umożliwić klientom płacenie za usługi i produkty dzięki kryptowalutom, w tym bilety do kina i popcorn. Tajlandia ostatnio zaczęła regulować firmy krypto. W tym tygodniu Tajska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd zaczęła przyjmować wnioski licencyjne od operatorów krypto.

Największy operator kin w Tajlandii buduje cyfrowy ekosystem płatności w kraju dzięki partnerstwu ze szwajcarską firmą płatniczą Rapidzpay – raportuje Nation Multimedia.

Założona w grudniu 1995 r., Major Cineplex obecnie posiada 143 kina w całej Tajlandii (wylicza na swojej stronie internetowej), z których 43 znajdują się w obszarze Bangkoku. Grupa posiada "678 ekranów, w tym 7 w Kambodży i 9 w Laosie, i planuje ekspansję do 1000 ekranów do 2020 r." – donosił Forbes w maju zeszłego roku.

Wśród nieruchomości grupy znajduje się największy w Tajlandii multipleks, Paragon Cineplex, z 16 ekranami, 5000 miejsc i salą Imax. Znajduje się w jednym z najbardziej prestiżowych centrów handlowych w Bangkoku, Siam Paragon, znanym z luksusowych towarów, pięter restauracji, akwarium, galerii sztuki, dużej kręgielni, centrum karaoke i sali koncertowej. To właśnie w Paragon Cineplex podpisano umowę partnerską między Major Group i Rapidzpay.

Handlowcy mogą korzystać z systemu punktów sprzedaży Rapidz, aby akceptować kryptowaluty, a także waluty fiducjarne. "Major i Rapidzpay będą integrować płatności kryptowalutowe z ustalonymi bramkami płatniczymi, aby płatności za główne produkty i usługi były bardziej płynne, bezpieczne i wydajne".

Podczas gdy Major Group nie ogłosiła, które kryptowaluty zostaną zaakceptowane, monety obsługiwane zarówno w aplikacjach Rapidpay dla systemu iOS, jak i Android, obejmują obecnie BTC, BCH i LTC.

Chanya Tamrongweenichai, dyrektor marketingu w Grupie Major Cineplex, twierdzi, że grupa wierzy, że "Rapidpay rozszerzy się na inne nasze firmy i doprowadzi do tego, że ekosystem finansowy Tajlandii będzie bezgotówkowy".

„Będziesz mógł kupić od nas wszelkie usługi i produkty, takie jak bilety do kina, popcorn i inne produkty za pomocą kryptowalut”.

Tajlandzka krypto-regulacja w toku

Tajlandzka regulacja kryptowalutowa weszła ostatnio w życie dzięki Tajlandzkiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) będącej głównym regulatorem firm krypto. SEC ogłosiła w zeszłym miesiącu, że umożliwi handel 7 kryptowalutami na giełdach w kraju: BTC, ETH, BCH, ETC, LTC, XRP i XLM.

Sekretarz generalny SEC, Rapee Sucharitakul, został zacytowany wyjaśniając w tym tygodniu, że "SEC jest (teraz) otwarta na zatwierdzenie wniosku do prowadzenia działalności związanej z aktywami cyfrowymi, w związku z wejściem w życie oświadczenia Ministerstwa Finansów w sprawie cyfrowych licencji na aktywa" – opisał Nation:

Rapidzpay skupia się na milionie aktywnych użytkowników w Tajlandii w ciągu pierwszego roku, przyciągając zarówno obecnych, jak i nowych krypto-entuzjastów, którzy szukają prostej i wygodnej platformy do konwersji między fiatami a kryptowalutami.

źródło: bitcoin.com