Korea Południowa przywołuje do porządku 12 krypto-giełd

Finansowy organ nadzoru w Korei Południowej przywołał kilkanaście giełd kryptowalut, aby zaktualizowały swoje kontrakty dotyczące przynależności, które według agencji powodują problemy dla użytkowników w wypłatach...

Korea Południowa przywołuje do porządku 12 krypto-giełd

Finansowy organ nadzoru w Korei Południowej nakazał kilkanastu giełdom kryptowalutowym, aby zaktualizowały swoje kontrakty dotyczące przynależności, które według agencji powodują problemy dla użytkowników w wypłatach i generalnie stawiają przedsiębiorstwa daleko przed konsumentami na wszystkich poziomach.

Komisja ds. Uczciwego Handlu Republiki Korei (KFTC), organ regulacyjny w kraju odpowiedzialny za konkurencję gospodarczą "przestrzegł 12 giełd kryptowalutowych, aby zrewidowały swoje kontrakty, które w dużej mierze nie zapewniają odpowiedniej ochrony konsumentom" - twierdzi Yonhap.

Ochrona praw konsumenta w Korei Południowej jest regulowana przez szereg aktów prawnych, w tym ustawę o ochronie konsumentów, a także bardziej szczegółowe akty, takie jak Ustawa o Adhezji, uchwalona 31 grudnia 1986 r.

Został on później zaktualizowany w erze Internetu i jest znany jako Ustawa o ochronie konsumenta w handlu elektronicznym (E-Commerce Act). Karta zapewnia tarczę po stronie konsumenta podczas transakcji online. To główne prawo, do którego odwołuje się KFTC. KFTC analizuje również standardowe zasady i warunki, które są egzekwowane poprzez rozporządzenie w sprawie znormalizowanych kontraktów (RSCA).

W przypadku RSCA, ciężar spoczywa na przedsiębiorstwie, aby ujawnić wszystkie korzyści i obowiązki, w tym to, co jest określane w USA jako mały druk. Koreański Sąd Najwyższy orzekł, że normą są "warunki umowne, które zazwyczaj wpływają na uzasadnioną decyzję konsumenta o zawarciu umowy lub ustaleniu ceny dla danej transakcji (na przykład gwarancji produktu lub wyłączenia odpowiedzialności)".

Zarzuty o nieuczciwość

"Według Komisji ds. Uczciwej Konkurencji," kontynuuje Yonhap, "istniejące wytyczne nieuczciwie zabraniają użytkownikom wycofywania depozytów lub ograniczania usług dla użytkowników i zmuszają użytkowników do ponoszenia wszystkich strat finansowych, gdy odłączą się od członkostwa".

Południowokoreańskie giełdy kryptowalut ostatnio bardzo aktywnie działały. Huobi oficjalnie wystartował w Korei Południowej, ułatwiając "handel 100 kryptowalutami i 208 rynkami". Pod względem regulacji strony te również opisują, jak " wspierana przez Kakao giełda kryptowalutowa Upbit wprowadziła system nagradzania użytkowników za identyfikowanie nieuczciwych wielopoziomowych schematów związanych z kryptowalutami".

Jednak w przeciągu ostatnich dwóch tygodni, trzy giełdy zostały zaatakowane przez prokuratorów, którzy "podejrzewali o kupno bitcoina za pieniądze skradzione z kont klientów". Stało się to mniej więcej w miesiąc po tym, jak "dwadzieścia giełd kryptowalutowych w Korei Południowej zgodziło się dobrowolnie poddać ocenom" w szerszym wysiłku zmierzającym do lepszej samoregulacji.

źródło: bitcoin.com