JPMorgan Chase przewiduje popyt na Bitcoina o wysokości 600 miliardów dolarów

JPMorgan Chase przewiduje popyt na Bitcoina o wysokości 600 miliardów dolarów

Analitycy z JPMorgan przewidzieli znaczący wzrost popytu Bitcoina, następujący po $100 milionowym zakupie kryptowaluty przez giganta ubezpieczeniowego Massmutual. Uważają, że inni tradycyjni inwestorzy, w tym fundusze emerytalne, pójdą za śladem Massmutual, co może doprowadzić do popytu o wysokości nawet 600 miliardów dolarów.

Analitycy opublikowali w piątek analizę, w której wyjaśniają swoją prognozę. Tłumaczą, że inwestycja Massmutual podkreśla "potencjał większego popytu instytucjonalnego dla kryptowaluty w kolejnych latach," nota dodaje, że zakup "sugeruje, że adopcja Bitcoina poszerza się z biur rodzinnych i bogatych inwestorów do firm ubezpieczeniowych i funduszy emerytalnych."

"Zakup Massmutual symbolizuje kolejny kamień milowy w zakresie adopcji Bitcoina przez inwestorów instytucjonalnych" - mówią analitycy, dodając: "Należy dostrzec potencjalny popyt, który może pojawić się w nadchodzących latach, gdy inne firmy ubezpieczeniowe i fundusze emerytalne pójdą za przykładem Massmutual"

Tłumaczą również, że tradycyjni inwestorzy zmagają się z przeszkodami regulacyjnymi, które ograniczyłyby ich możliwość inwestycji w BTC. Podczas gdy analitycy nie spodziewają się, że duże firmy ubezpieczeniowe i fundusze emerytalne zainwestują w Bitcoina niebotyczne sumy, uważają, że nawet niewielka alokacja portfela, taka jak 1%, mogłaby znacząco wpłynąć na rynek Bitcoina.

„Jeśli fundusze emerytalne i firmy ubezpieczeniowe w USA, strefie euro, Wielkiej Brytanii i Japonii alokują 1% aktywów w BTC, spowoduje to dodatkowy popyt w wysokości 600 miliardów dolarów”

Zainteresowanie instytucji bitcoinem wciąż wzrasta. Niedawno, CEO banku Standard Chartered powiedział, że powszechne przyjęcie kryptowalut jest "absolutnie nieuniknione". Przygotowując się na popyt instytucjonalny, rosnąca liczba dużych banków zaczęła oferować usługi kryptowalutowe, w tym Standard Chartered Bank, BBVA i DBS. Badanie przeprowadzone przez Fidelity pokazuje, że większość inwestorów instytucjonalnych uważa, że kryptowaluty mają swoje miejsce w ich portfelach.