Indie łączą siły z Kanadyjskim Instytutem Blockchain

Jedna z wiodących indyjskich organizacji branży technologicznej rozpoczął współpracę z Blockchain Research Institute (BRI), aby pomóc pobudzić gospodarkę cyfrową w drugim pod względem zaludnienia kraju na świecie.

Indie łączą siły z Kanadyjskim Instytutem Blockchain

Jedna z wiodących indyjskich organizacji branży technologicznej rozpoczęła współpracę z Blockchain Research Institute (BRI), aby pomóc pobudzić gospodarkę cyfrową w drugim pod względem zaludnienia kraju na świecie.

Indyjska organizacja handlu informatycznego, NASSCOM (National Association of Software and Services Companies) będzie współpracować z badaczami BRI wspieranymi przez rząd Kanady, aby pomóc programistom dowiedzieć się więcej o platformach blockchain w ramach przygotowań do tworzenia i uruchamiania narzędzi w całym kraju.

W tym celu obie grupy podpisały protokół ustaleń (MoU) ustanawiający partnerstwo finansowe i badawcze. Według platformy medialnej INC42 każda organizacja będzie inwestować w seminaria internetowe i inne rodzaje seminariów, podczas których naukowcy z BRI będą mogli dzielić się swoją wiedzą, wykorzystując studia przypadków z indyjskimi departamentami rządowymi i innymi podmiotami.

Przewodniczący NASSCOM, Raman Roy, powiedział, że chociaż jest zachwycony rozpoczęciem inicjatywy badawczej, to rozumie, że zachęcanie do korzystania z blockchainów w tym kraju będzie raczej długofalowym wysiłkiem niż "plug and play, które możemy zrobić jutro".

W tym celu protokół ustala podział badań na dwie części, powiedział Don Tapscott z BRI. Wyjaśnił:

"Musimy utworzyć przebudzenie w Indiach, pokaz mocy blockchain i możemy to zrobić, patrząc na zachęty/rabaty dla organizacji, które to robią. To jest faza pierwsza".

Druga faza miałaby na celu stworzenie instytutu blockchain w Indiach, który będzie miał za zadanie wspieranie rozwoju cyfrowego ekosystemu w stanie Telangana – donosi INC42.

CNN informuje, że to centrum "zapewni wysokiej klasy możliwości technologiczne" państwu, w ramach działań BRI zmierzających do "budowania opartych na blockchainach gospodarek na całym świecie".

Ruchy te zdają się wzmacniać cel Indii polegający na wydaniu elektronicznych kart zdrowia, rejestrów ziemi i cyfrowych certyfikatów na blockchainie, jak stwierdził Amitabh Kant, CEO National Institution for Transforming India, rządowego think tanku.

źródło: coindesk.com