Google zaoferuje rozwiązania rozproszonych rejestrów w swojej chmurze

Google ogłosiło, że firma nawiązała współpracę z dwoma firmami skoncentrowanymi na blockchainie, Digital Asset i BlockApps, aby zaoferować nowe rozwiązania technologii rozproszonych rejestrów w Google Cloud Platform...

Google zaoferuje rozwiązania rozproszonych rejestrów w swojej chmurze
Google dołącza do listy gigantów technologicznych wdrażających technologię blockchain, aby zaoferować klientom rozwiązania usług fintech i chmury – zgodnie z oficjalnym oświadczeniem wydanym w poniedziałek 23 lipca.

Google ogłosiło, że firma nawiązała współpracę z dwoma firmami skoncentrowanymi na blockchainie, Digital Asset i BlockApps, aby zaoferować nowe rozwiązania technologii rozproszonych rejestrów (DLT) w Google Cloud Platform (GCP), które pozwolą użytkownikom "odkrywać sposoby, w jakie mogą korzystać ze struktur rozproszonych technologii księgowych".

Digital Asset jest dostawcą oprogramowania rozproszonych rejestrów dla branży fintech, a BlockApps oferuje platformę blockchain do uruchamiania zdecentralizowanych aplikacji (DApps).

Jak mówi oświadczenie: "Budując lepszą chmurę z naszymi partnerami w Next '18", przed konferencją Google Cloud Next '18, firma określiła, że w tym roku klienci będą mogli przetestować integracje open source dla protokołów Hyperledger Fabric i Ethereum (ETH) w usłudze GCP Marketplace.

Dyrektor generalny Digital Asset Blythe Masters zauważył, że nadchodzące rozwiązanie "zredukuje bariery techniczne w rozwoju aplikacji DLT", zgodnie z raportem Computerworld z 23 lipca.

Dzięki nowym partnerstwom Google dołącza do innych znanych firm technologicznych oferujących Blockchain-as-a-Service (BaaS), takich jak Microsoft, IBM i Oracle Amazon Web Services (AWS), które wprowadziły swoją platformę blockchain dla DApps w kwietniu 2018 roku.

W marcu Google ogłosiło, że zacznie blokować wszelkiego rodzaju reklamy związane z krypto od czerwca 2018 r., podążając za Facebookiem. Jednak serwis społecznościowy niedawno zdjął zakaz reklamowania kryptowalut.

Współzałożyciel Google Sergey Brin ujawnił 8 lipca, że jest górnikiem i wydobywa Ethereum. Przemawiając na szczycie Blockchain w Maroku, Brin powiedział, że wydobycie Ethereum było "dorabianiem na boku” a kryptowaluty są "zadziwiające".