Dyrektor ds. Inżynierii Facebooka przechodzi na tę samą pozycję w firmowym zespole ds. Blockchain

Evan Cheng, dyrektor ds. Facebooka na Facebooku, piastujący stanowisko od 3 lat, pełni obecnie tę samą funkcję w niedawno utworzonym zespole blockchain – poinformował TechCrunch.

Dyrektor ds. Inżynierii Facebooka przechodzi na tę samą pozycję w firmowym zespole ds. Blockchain

Evan Cheng, dyrektor ds. Inżynierii na Facebooku, piastujący stanowisko od 3 lat, pełni obecnie tę samą funkcję w niedawno utworzonym zespole blockchain – poinformował TechCrunch.

Inżynier oprogramowania zaktualizował swój profil na LinkedIn, aby odzwierciedlić nowo pozyskane stanowisko, a zmiana została potwierdzona przez Facebooka.

Wcześniej Cheng był odpowiedzialny za programowanie języków i runtime na Facebooku przez około trzy lata. Przed dołączeniem do firmy zajmującej się mediami społecznościowymi, Cheng przez prawie dziesięć lat pracował nad technologią back-end dla giganta technologicznego Apple.

Poza objęciem nowej pozycji, Cheng jest podobno konsultantem w szeregu projektów związanych z blockchain, w tym singapurskiej platformy blockchain Zilliqa i dostawcą oprogramowania pośredniczącego ChainLink ukierunkowanego na bezpieczeństwo.

Facebook trafił na pierwsze strony gazet w styczniu tego roku, kiedy firma ogłosiła, że zablokuje na swojej platformie reklamy związane z ICO i kryptowalutami. Następnie w pewnym stopniu złagodził swój zakaz, ponowne zezwalając projektom kryptowalutowym na zamieszczanie reklam.

Szef aplikacji do przesyłania wiadomości David Marcus ogłosił w maju, że Facebook założył zespół, aby zbadać zalety aplikacji blockchain na platformie.

W zeszłym tygodniu tajwańska filia Microsoftu ogłosiła, że rozpoczęła pracę nad platformą rozwoju korporacyjnego blockchain. W połowie czerwca Microsoft ujawnił również, że rozpoczął opracowywanie platformy śledzenia opartej na blockchain we współpracy z Adents, dostawcą rozwiązań do serializacji produktów i monitorowania.

źródło: cointelegraph.com