Duże banki intensywnie inwestują w blockchain i krypto

Steve Chiavarone, zarządzający portfelem w Federated Investors, stwierdził, że technologia blockchain będzie napędzać czwartą rewolucję przemysłową, odzwierciedlając stanowisko wielu dużych inwestorów i polityków, w tym burmistrza Seulu Park Won-soon’a.

Duże banki intensywnie inwestują w blockchain i krypto

Steve Chiavarone, zarządzający portfelem w Federated Investors, amerykańskiej firmie inwestycyjnej, która nadzoruje aktywa klientów o wartości 364 miliardów dolarów, stwierdził, że technologia blockchain będzie napędzać czwartą rewolucję przemysłową, odzwierciedlając stanowisko wielu dużych inwestorów i polityków, w tym burmistrza Seulu Park Won-soona.

"Kiedy myślisz o tym z perspektywy przedsiębiorstwa, ma on możliwość zastąpienia uzgadniania, które jest kosztowne i wymaga zaplecza, czasu i formalności, z większą natychmiastową weryfikacją. Oznacza to, że firmy mogą mieć bardziej wydajne łańcuchy dostaw. Mogą obniżyć koszty związane z działem wspierającym i zapleczem, co pozwoli firmom na bardziej efektywny przepływ i pozwoli obniżyć koszty oraz zapewnić oszczędności. Sądzimy, że blockchain będzie jedną z pięciu kluczowych technologii wraz z automatyzacją, robotyką, sztuczną inteligencją i Internetem rzeczy" – powiedział Chiavarone w wywiadzie dla CNBC.

Wielkie banki wchodzą w krypto

Główne banki, takie jak JPMorgan, Goldman Sachs i Bank of America, współpracują z konglomeratami i przedsiębiorstwami na dużą skalę w celu świadczenia usług bankowych, pożyczek i rozwiązań biznesowych. Poza tym przedsiębiorstwa współpracują również z zewnętrznymi dostawcami usług i wydają miliony dolarów w ujęciu kwartalnym na audyty, uzgadnianie i koszty pracy ręcznej w celu podtrzymania ich łańcuchów dostaw i drobnych operacji.

Chiavarone stwierdził, że wiele dużych banków zaczęło intensywnie inwestować w sektor blockchain i kryptowalut, aby ułatwić wesprzeć popyt ze strony banków na kryptowaluty i technologię blockchain. Początkowo bitcoin był jedynym sposobem uzyskania dostępu do technologii blockchain. Ostatnio Chiavarone stwierdził, że banki zaczęły badać szeroką gamę sieci i technologii blockchain.

"Wielu inwestorów weszło najpierw w bitcoina, ponieważ był to pierwszy sposób na dostęp do blockchaina. Duże banki mocno w to inwestują. Bank of America chwalił się w Davos, że inwestują najwięcej" – dodał Chiavarone.

Startupy Blockchain, takie jak Bluzelle, zbudowały już zaufane sieci blockchain dla dużych konglomeratów, takich jak HSBC, KPMG, Microsoft i MUFG, które nadal wykorzystują sieci blockchain, takie jak Ethereum i Ripple, poprzez kilka konsorcjów blockchain.

Chiavarone podkreślił, że jeśli startupy i sieci blockchain mogą odnieść sukces w zastępowaniu zaplecza oragnizacyjnego, obszernych prac i eliminacji kosztów związanych z prowadzeniem łańcuchów dostaw, technologia blockchain może doprowadzić do kolejnej rewolucji przemysłowej.

"Każda firma prowadząca łańcuchy dostaw może czerpać korzyści z technologii blockchain i to niektóre z nazw technologicznych, które leżą u podstaw tego rodzaju technologii. Niezależnie od tego, czy jest to Nvidia, czy Intel, czy jakakolwiek firma, która kręci się wokół mocy obliczeniowej, która umożliwia weryfikację blockchain lub jej beneficjenci (są dobrymi inwestycjami)" – powiedział Chiavarone, zauważając, że samo inwestowanie w firmy, które mogą skorzystać z technologii blockchain, to inteligentna strategia inwestycyjna.

Startupy kryptowalutowe

Niektóre z największych na świecie firm inwestycyjnych, takich jak Federated Investors, badają zasoby konglomeratów takich jak Intel i Nvidia, które mogą korzystać z technologii blockchain. Jedyni beneficjenci rozwoju sektora blockchain, w tym przedsiębiorstw kryptowalutowych, startupów blockchain i sieci blockchain, prawdopodobnie będą notować wykładniczy wzrost wartości, ponieważ banki takie jak Bank of America nadal napędzają inwestycje w kosmos.

źródło: ccn.com