Doradca prezydenta Kolumbii nazywa BTC najgenialniejszym oprogramowaniem w historii

Doradca prezydenta Kolumbii nazywa BTC najgenialniejszym oprogramowaniem w historii

Odkąd Salwador przeszedł do historii, ogłaszając zamiar przyjęcia Bitcoina jako prawnego środka płatniczego, sytuacja w tym zakresie w regionie Ameryki Środkowej i Południowej uległa nagłej zmianie.

Inne kraje, takie jak Paragwaj i Argentyna, rozważały ten pomysł, ale jak dotąd nie dokonały żadnego postępu.

Kolejnym krajem z regionu Latam, którego obywatele otwarcie interesowali się BTC, jest Kolumbia. Na ten temat wypowiada się doradca prezydenta kraju – Jehudi Castro Sierra.

Genialne oprogramowanie

Castro Sierra wyjaśnił, że nie jest politykiem, ale geekiem, i z tej perspektywy patrzy na Bitcoina. Ścieżka jego kariery ma głęboki związek z branżą oprogramowania, która wprowadziła go w temat Bitcoina lata temu. Nazwał nawet kryptowalutę „najgenialniejszym oprogramowaniem w historii”.

Aby udowodnić swoją rację, Castro Sierra wspomniał o ostatnich procesach dostosowawczych w górnictwie. Po tym, jak Chiny wystąpiły przeciwko górnikom BTC i nakazały im zamknięcie działalności, hashrate spadł o ponad 50% w ciągu miesiąca. Sieć zareagowała tak, jak powinna, ułatwiając aktywnym górnikom wykonywanie swojej pracy, podczas gdy wyrzuceni migrowali. W związku z tym hashrate w dużym stopniu się poprawił.

„Podszedłem do Bitcoina jako do świetnego projektu open source. Po pewnym czasie zainteresowałem się również innowacją monetarną, którą reprezentuje, i wciąż codziennie odkrywam nowe, niesamowite rzeczy”.

Bitcoin w Kolumbii

Podkreślając, że nie jest politykiem, Castro Sierra nakreślił swój związek ze sceną polityczną w Kolumbii. Obejmuje pełnienie funkcji CTO kampanii prezydenckiej, wiceministra, a obecnie jest doradcą prezydenta.

Wyjaśnił jednak, że jego rola jest całkowicie związana z technologią i transformacją cyfrową. Przy różnych projektach związanych z tymi dwiema sferami, Castro Sierra przedstawił niektóre z dotychczasowych postępów i powiedział, że kraj skoncentrował się na BTC i innych wirtualnych walutach.

„Obecnie jednym z głównych obszarów zainteresowania są kryptowaluty. Mamy innowacyjną 'piaskownicę', w której umożliwiamy giełdom dotarcie do obywateli w łatwy i bezpieczny sposób. Pomysł polega na tym, że informacje zebrane w tej 'piaskownicy' mają przyjazne przepisy, które zachęcają do innowacji i przyciągają inwestycje”.

Castro Sierra mówił również o adopcji BTC przez Salwador, nazywając to „odważnym posunięciem”. Zdał sobie sprawę z niektórych potencjalnych zagrożeń, ale ostatecznie uważa, że „przyniesie to nowe inwestycje”.