Coca-Cola popiera projekt Blockchain do walki z przymusową pracą

Coca-Cola, Departament Stanu USA i dwie firmy blockchain łączą siły, aby stworzyć platformę blockchain, która zajmowałaby się kwestią pracy przymusowej.

Coca-Cola popiera projekt Blockchain do walki z przymusową pracą

Coca-Cola, Departament Stanu USA i dwie firmy blockchain łączą siły, aby stworzyć platformę blockchain, która zajmowałaby się kwestią pracy przymusowej.

Napojowy gigant Coca-Cola i Departament Stanu USA wspólnie rozpoczynają projekt blockchain, aby stworzyć bezpieczny i przejrzysty rejestr dla pracowników w celu zwalczania pracy przymusowej na poziomie globalnym. Amerykańskie firmy fintech Bitfury i Emercoin będą również pracować na platformie blockchain, o czym donosi Reuters.

W oświadczeniu wysłanym pocztą elektroniczną Departament Stanu stwierdził, że był to pierwszy projekt polegający na zastosowaniu technologii rozproszonych rejestrów (DLT).

Coca-Cola ujawniła, że od ponad roku testuje kilka przypadków użycia blockchain.

Brent Wilton, globalny szef praw pracowniczych w Coca-Cola, powiedział Reuterowi:

"Współpracujemy z pilotem tego projektu, aby jeszcze bardziej zwiększyć przejrzystość i skuteczność procesu weryfikacji związanego z polityką pracy w naszym łańcuchu dostaw".

Przedsiębiorstwa produkujące żywność i napoje muszą radzić sobie z ryzykiem pracy przymusowej w regionach, w których pozyskuje się trzcinę cukrową. KnowTheChain (KTC), inicjatywa uruchomiona przez amerykańską organizację Humanity United, donosiła w 2017 r., że większość firm spożywczych nie poradziła sobie z tym problemem.

Zgodnie z badaniem KTC, w którym uczestniczyło dziesięć międzynarodowych koncernów, Coca-Cola planowała przeprowadzić do 2020 roku 28 badań dotyczących pracy przymusowej, pracy dzieci i praw do ziemi dla swoich łańcuchów dostaw cukru.

Międzynarodowa Organizacja Pracy ustaliła, że prawie 25 milionów ludzi na całym świecie pracuje w warunkach pracy przymusowej. Region Azji i Pacyfiku stanowi 47% całości.

Blockchain Trust Accelerator (BTA), organizacja non-profit, która jest również zaangażowana w projekt, powiedziała, że nowe przedsięwzięcie miało na celu stworzenie bezpiecznego rejestru dla pracowników w oparciu o weryfikację DLT i cyfrowe funkcje notarialne.

Zastępca asystenta sekretarza Scott Busby powiedział Reuterowi, że amerykański Departament Stanu udzieli pomocy i porad związanych z ochroną pracy.

"Departament Stanu jest podekscytowany pracą nad tym innowacyjnym pilotem opartym na technologii blockchain" – powiedział.

W październiku zeszłego roku kilku przedstawicieli Departamentu Stanu USA chwaliło potencjał blockchain, mówiąc, że ma rewolucyjne zastosowania w różnych dziedzinach życia.

źródło: cryptovest.com