Chiński instytut rządowy uruchamia własny blockchain

Chiński rządowy organ badawczy wprowadził platformę typu blockchain-as-a-service (BaaS) do śledzenia tożsamości i łańcucha dostaw.

Chiński instytut rządowy uruchamia własny blockchain

Chiński rządowy organ badawczy wprowadził platformę typu blockchain-as-a-service (BaaS) do śledzenia tożsamości i łańcucha dostaw.

System nazywany Block Registry Open Platform (BROP), opracowany przez China Banknote Blockchain Technology Research Institute, został oficjalnie uruchomiony na szczycie technologii finansowej w Hangzhou w poniedziałek, zgodnie z doniesieniami Securities Times.

Podczas gdy chińscy internetowi giganci Tencent, Baidu i JD.com uruchomili już własne platformy BaaS, projekt wyróżnia się urzędowymi powiązaniami.

Zgodnie ze stroną internetową instytut badawczy działa jako w pełni zależna od państwa filia China Banknote Printing and Mining Corporation pod nadzorem Chińskiego Banku Ludowego (PBoC), centralnego organu bankowego kraju.

Na podstawowym poziomie nowa platforma BaaS ma najwyraźniej służyć dwóm głównym celom: przechowywaniu danych statycznych i rejestrowaniu zmian w tych danych.

Zgodnie z białą księgą projektu możliwe scenariusze zastosowania obejmują agencje rządowe dzielące się informacjami użytkowników za pośrednictwem blockchaina w celu usprawnienia przepływu pracy uwierzytelniania w usługach publicznych. Inne możliwe przypadki użycia mogą obejmować przechowywanie zweryfikowanych informacji w celu zapobiegania oszustwom w łańcuchu dostaw żywności i dziedzinie medycyny sądowej.

Nowa platforma pojawia się po tym jak chiński rząd wywarł nacisk na szybszy rozwój technologiczny w kraju, aby utrzymać konkurencyjność na całym świecie. Jest także rezultatem pochwał kierowanych w stronę blockchaina, przez doradców politycznych podczas największej rocznej imprezy politycznej w kraju na początku marca.

W ubiegłym tygodniu Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacyjnych ogłosiło, że opracowało standardy rozwoju technologii blockchain, takie jak rozproszone rejestry i inteligentne kontrakty, które są najważniejszymi punktami w kalendarzu na 2018 rok.

źródło: www.coindesk.com