Brak Bitcoina w Twoim portfelu jest największym ryzykiem

Brak Bitcoina w Twoim portfelu jest największym ryzykiem

Dzieci wybaczą Ci wszystko, ale nie to, że nie zdobyłeś choćby jednego Bitcoina w dzisiejszych czasach.

Rok 2020 zostanie na zawsze zapamiętany jako szczególny. W kilka tygodni, wszystko to, co braliśmy za pewnik, rozmyło się jak we mgle. Pandemia koronawirusa wstrząsnęła całym światem.

Pandemia pokazała nam jak bardzo nieprzygotowani jesteśmy na tego rodzaju wydarzenia, i to w skali większej niż ktokolwiek by przypuszczał. Rządy największych światowych potęg ekonomicznych niczego nie przewidywały. Rolą naszych polityków jest przygotowywanie na najgorsze możliwe scenariusze, takie jak ten.

Jednak nie udało im się to, po raz kolejny.

Wielu ludzi myśli, że pandemie to największe zagrożenie przed jakim możemy stanąć w nadchodzących latach. Faktycznie, w przyszłości wirusy takie jak COVID-19 z pewnością będą rozprzestrzeniać się po świecie bardzo szybko.

Inni powiedzą ci, że największym zagrożeniem będzie zimna wojna pomiędzy USA a Chinami, o status najpotężniejszej potęgi światowej. Stany Zjednoczone są w tej chwili światowym liderem militarnym i ekonomicznym. Jednak kierunek w którym obecnie idą Chiny może wynieść je na prowadzenie w tym wyścigu, nawet tak wcześnie jak w 2030 roku. W każdym razie jest to cel, do którego dąży Xi Jinping, sekretarz generalny chińskiej partii komunistycznej.

Aby to osiągnąć, Xi Jinping realizuje różne niezwykle ambitne projekty, w ramach inicjatywy Belt and Road, ale także e-RMB. Chiny wyprzedzają wszystkie inne kraje na świecie pod względem walut cyfrowych banków centralnych (CBDC). Dzięki e-RMB, który jest już testowany na pełną skalę w głównych chińskich miastach, Chiny chcą przełamać monopol dolara amerykańskiego.

Nie ma gwarancji, że odniosą sukces. Możemy jednak uznać, że dają sobie środki do realizacji swoich ambicji.

Dlatego zimna wojna między Stanami Zjednoczonymi a Chinami jest nieunikniona. Niektórzy nawet obawiają się, że prędzej czy później stanie się ona totalna. To rzeczywiście możliwy scenariusz; może bardzo pesymistyczny, jednak niepokojący dla wielu.

Inni ludzie mają dużo bardziej powierzchowne problemy w życiu. Osoby te powiedzą ci, że największym niebezpieczeństwem, jakie dostrzegają, jest na przykład zablokowanie ich konta w mediach społecznościowych. Dla niektórych utrata konta na Twitterze, Instagramie lub Facebooku byłaby tragedią.

Ze wszystkich możliwych zagrożeń, które przewidywane są na nadchodzące lata, największym jest nieposiadanie bitcoinów

Możesz pomyśleć, że ta teza to czyste wariactwo. Nie zdajesz sobie jednak sprawy z prawdziwych niebezpieczeństw jakie oczekują nas w przyszłości. Pandemie, takie jak koronawirus, to jedno, a niebezpieczeństwo wojny między dwoma wielkimi światowymi mocarstwami jest niepokojącą perspektywą.

Jednak perspektywa, w której twoje pieniądze, na które ciężko pracowałeś, tracą swoją wartość przez inflację, jest jeszcze bardziej niepokojąca. Jeszcze gorsza jest perspektywa społeczeństwa masowego nadzoru, do którego ustanowienia w przyszłości może kusić wiele państw.

Kiedy CBDC zostanie rozdystrybuowane na całym świecie, państwa będą dążyć do wyeliminowania gotówki, aby mogły lepiej kontrolować twoje pieniądze. Będą mogli skonfiskować twoje oszczędności, nawet łatwiej niż przez obecny systemowy bankowy. Będą mogli cenzurować twoje transakcje z całkowicie arbitralnych powodów.

Niektórzy ludzie myślą, że są bezpieczni, ponieważ żyją w wielkiej zachodniej demokracji. Niestety, wydaje się, że zapominają oni, że tak naprawdę wolności nigdy się nie zdobywa. Trzeba zawsze walczyć, żeby ją utrzymać. To nasz obowiązek jako obywateli.

To, co dzieje się obecnie w Chinach wraz z utworzeniem społeczeństwa masowego nadzoru, może równie dobrze wkrótce wydarzyć się w krajach europejskich lub w Stanach Zjednoczonych. Jeśli obywatele nie będą walczyć o zachowanie swojej wolności, politycy z każdą ustawą będą odbierać im trochę więcej.

Aby się chronić, musisz wybrać Bitcoin. Kryptowaluta stworzona przez Satoshiego Nakamoto jest najlepszą bronią, jaką masz do dyspozycji, aby chronić swoją własność w obliczu wielkiej inflacji monetarnej.

Kupując Bitcoin, i przechowując klucze prywatne z nim powiązane, będziesz mieć całkowitą kontrolę. Będziesz chronić swoje ciężko zarobione pieniądze zarówno przed inflacją monetarną, jak i cenzurą.

W świecie przyszłości, w którym wszystko będzie cyfrowe, Bitcoin będzie Twoją bronią zapewniającą wolność, jeśli chodzi o pieniądze. Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale jest to coś niezwykle istotnego. Z biegiem czasu coraz więcej ludzi zacznie alokować swoje środki w Bitcoinie.

Gdy dołączysz do obozu tych, którzy zrozumieli, dlaczego kupowanie Bitcoina jest niezbędne na nadchodzące lata, zdasz sobie sprawę, że powyższe twierdzenie nie było przesadzone. W tym momencie będziesz gotowy, aby na zawsze zmienić swoje życie, kupując Bitcoin.