Australijski Commonwealth Bank zamierza wydać obligacje na Blockchain
W przyszłym roku Austalijski Commonwealth Bank wystawi obligacje na blockchain, uznając to za bardzo interesujący moduł do prowadzenia działalności w nietypowy sposób.
W przyszłym roku Austalijski Commonwealth Bank wystawi obligacje na blockchain, uznając to za bardzo interesujący moduł do prowadzenia działalności w nietypowy sposób.
Po czterech latach badania możliwości technologii blockchain, australijski Commonwealth Bank ujawnił swój pomysł, aby wyemitować obligacje na blockchain.
Commonwealth Bank of Australia (CBA) zakończył już prace nad 25 dowodami słuszności koncepcji stosującymi technologię blockchain do rzeczywistych problemów świata biznesu. Teraz instytucja wyda pierwszą na świecie obligację na blockchain. Oczekuje się, że zostanie wdrożona w przyszłym roku.
Przemawiając na konferencji GMIC w Sydney we wtorek, szefowa blockchina z CommBank, Sophie Gilder stwierdziła, że uruchomienie będzie kulminacją inwestycji CBA w możliwość pojedynczej transakcji, która przenosi aktywa, a płatność za ten zasób jest zabezpieczona w ramach blockchaina.
„Jesteśmy szczególnie zainteresowani rynkami finansowymi związanymi z akcjami, obligacjami, kredytami konsorcjalnymi, wieloma innymi aplikacjami, w których obecnie mamy rynki, które mają duże tarcia - obecnie nie działają dobrze. Uważamy, że platforma, którą zbudowaliśmy, może zwiększyć wydajność. Mamy bardzo praktyczne podejście i rozpoczęliśmy eksperymenty, a teraz mamy 25 potwierdzonych koncepcji lub eksperymentów wykorzystujących technologię blockchain i inne wschodzące technologie do rzeczywistych problemów biznesowych”.
Wyjaśniła, że sam blockchain nie jest kompletnym rozwiązaniem. Jej zdaniem jest to bardzo ciekawy moduł, który może umożliwić prowadzenie działalności na różne sposoby. Jednak jest to tylko część większej całości dla CBA, ze sztuczną inteligencją, Internet of Things (IoT), robotyką, obliczeniami kwantowymi, danymi biometrycznymi etc.
„Jeśli włączymy IoT i sztuczną inteligencję na siatce blockchain, to w przyszłości będzie możliwe połączenie fizyczności z cyfrą, sprawimy, że maszyny będą się uczyć i reagować na świat, w którym żyjemy, by następnie połączyć te elementy za pośrednictwem bezpiecznej, zsynchronizowana sieć blockchain – to zapewni bardziej efektywne sposoby na codzienne życie”.
Uważa również, że międzynarodowe przekazy pieniężne również stanowią potencjał dla blockchaina. Co więcej, CBA bada także wykorzystanie blockchaina w cyberbezpieczeństwie. Ze wzrostem wartości bitcoina, blockchain staje się perfekcyjną strukturą do zredukowania ryzyka zagrożeń cybernetycznych w przyszłości. I nie jest to jedyna zaleta blockchain. Po pierwsze, umożliwia przesyłanie wartości peer-to-peer w ciągu sekund lub minut, w zależności od sieci lub protokołu. Po drugie, można go zaprogramować. Dzięki tokenowi cyfrowemu, który można przesłać na blockchain, użytkownik może dodać do niego własne warunki. Token na blockchainie może reprezentować dowolny typ wartości.
źródło: coinspeaker.com