"Wydrukujemy więcej pieniędzy i oddamy je bezrobotnym, aby położyć kres ubóstwu w Afryce Południowej" – mówi tamtejszy nowy minister finansów [FAKE NEWS]

Były minister finansów w RPA, Nhlanhla Nene, który dokonał dramatycznego powrotu na dawną pozycję szefa skarbu państwa w nowym gabinecie prezydenta Cyrila Ramaphosy, wypowiedział się w wielu kwestiach.

"Wydrukujemy więcej pieniędzy i oddamy je bezrobotnym, aby położyć kres ubóstwu w Afryce Południowej" – mówi tamtejszy nowy minister finansów [FAKE NEWS]

Jedank w RPA nie przybędzie miliarderów. I to nie z winy braku tuszy czy papieru. Informacja o rzekomym dodrukowaniu pieniędzy okazała się po porstu "fake newsem". Jedank w kontekście wydarzeń na świecie nie dziwi fakt, że wielu wzięło ją na poważnie.

Były minister finansów Afryki Południowej, Nhlanhla Nene, który dokonał dramatycznego powrotu na dawną pozycję szefa skarbu państwa w nowym gabinecie prezydenta Cyrila Ramaphosy, wypowiedział się w wielu kwestiach.

Nene po raz pierwszy został mianowany ministrem finansów na początku drugiej kadencji prezydenta Jacoba Zumy w maju 2014 r. Jego poprzednikiem był Pravin Gordhan, który służył przez bardzo udane 5 lat.

Nene został niechlubnie odwołany przez Zumę w grudniu 2015 r., zaledwie 19 miesięcy po rozpoczęciu pracy, na podstawie obietnicy, że będzie kierował nowym afrykańskim centrum regionalnym Brics Development Bank.

Jego odsunięcie w tym czasie – aby ustąpić miejsca dla wtedy mało znanego posła Desa van Rooyena – spowodowało potężny upadek w randze i stało się znane jako "Nenegate".

Nene mówi, że wraca walczyć z ubóstwem w Afryce Południowej. Minister Finansów twierdzi, że zrobi to, zmuszając bank rezerwowy do wydrukowania większej ilości pieniędzy i rozdania ich biednym, zwłaszcza bezrobotnym. Miliardy, jeśli to możliwe.

"Południowi Afrykanie nadal są biedni, podczas gdy możemy wydrukować więcej pieniędzy, aby zapewnić je wszystkim. Nasi ludzie są biedni, ponieważ w kraju brakuje pieniędzy. To nie brak miejsc pracy sprawia, że ludzie są biedni, to brak pieniędzy. Mamy papier i atrament, więc wydrukujemy więcej pieniędzy i rozdamy je ubogim, i uczynimy z nich wszystkich miliarderów, jeśli to możliwe" – Powiedziała Nene.

Minister nie powiedział, ile pieniędzy trzeba będzie wydrukować. Ale ujawnił, że ten plan zostanie zrealizowany w ciągu najbliższych dwóch miesięcy i że wszyscy mieszkańcy RPA będą bogaci.

źródło: hinnews.com