Władze USA przechwytują ponad 20 mln USD w krypto

Władze USA ujawniły, że ich agenci działali pod przykrywką w sieci Darknet przez ostatni rok. Ogromna operacja ujawniła prawdziwą tożsamość ponad pięćdziesięciu dostawców na stronach takich jak Silk Road, Alpha Bay, Hansa, Dream i innych.

Władze USA przechwytują ponad 20 mln USD w krypto

Władze USA ujawniły, że ich agenci działali pod przykrywką w sieci Darknet przez ostatni rok. Ogromna operacja ujawniła prawdziwą tożsamość ponad pięćdziesięciu dostawców na stronach takich jak Silk Road, Alpha Bay, Hansa, Dream i innych. Ponad 35 osób zostało już aresztowanych, a dobra o wartości ponad 23,6 miliona zostały przechwycone.

"Jedno z największych zagrożeń infrastruktury finansowej USA"

Rozbicie Darknetu zaangażowało wiele organów ścigania, w tym Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych (DOJ), wywiad bezpieczeństwa wewnętrznego (HSI) kierowany przez Urząd imigracyjny (ICE), Secret Service, Postal Inspection Service i Drug Enforcement Administration (DEA). Właściwe tajne dochodzenie zostało zainicjowane przez Specjalnych Agentów HSI. Udawali oni osoby zajmujące się praniem brudnych pieniędzy w dark marketach, wymieniając fiaty na kryptowaluty. Sekcja prania brudnych pieniędzy i odzyskiwania majątku DOJ współpracuje z ponad czterdziestoma biurami prokuratorów amerykańskich, co doprowadziło do aresztowania ponad 35 handlarzy.

"Secret Service z dumą współpracuje z naszymi partnerami w zakresie egzekwowania prawa, aby pomóc w walce z jednym z największych zagrożeń dla amerykańskiej infrastruktury finansowej, praniem brudnych pieniędzy przy użyciu wirtualnych walut" - powiedział wicedyrektor Secret Service Jenkins. "Secret Service kontynuuje adaptację wśród cyberprzestępców, aby utrzymać nasz poziom sukcesu w ich powstrzymaniu".

Ponad 20 milionów w krypto przejęte

Oprócz aresztowań sprzedawców, władze były w stanie przejąć w ciągu miesiąca towary o wartości ponad 23,6 miliona funtów w trakcie ponad 100 działań egzekucyjnych. Należą do nich płynne syntetyczne opioidy, tramadol, fentanyl, Xanax, oksykodon, MDMA, kokaina, LSD, marihuana i grzyby psychodeliczne. Władze przejęły także ponad 100 sztuk broni palnej, w tym pistolety, karabiny szturmowe i granatnik; pięć pojazdów; ponad 3,6 miliona złotych w sztabkach i fiatach; prawie 2000 bitcoinów i innych kryptowalut, o przybliżonej wartości ponad 20 milionów dolarów; prasy do pigułek, urządzenia do wydobycia bitcoinów, sprzęt komputerowy i uszczelniacze próżniowe.

"Sieć Darknet nieustannie się zmienia i staje się coraz bardziej skomplikowana, co sprawia, że lokalizowanie osób sprzedających nielegalne produkty na tej platformie jest bardziej skomplikowane. Ale w tym przypadku specjalni agenci HSI byli w stanie krążyć pośród cyberprzestępców, aby znaleźć tych sprzedawców, którzy sprzedają silnie uzależniające narkotyki dla zysku" – powiedział Benner, dyrektor wykonawczy HSI. "Zasłona została zdjęta. HSI przeniknęło do sieci Darknet i wraz ze swoimi partnerami w zakresie egzekwowania prawa w całym kraju udowodniło po raz kolejny, że każdy przestępca jest w zasięgu prawa".

źródło: bitcoin.com