Tether zhakowany: $30 MLN skradzione

Tether, firma stojąca za kryptowalutą opartą na dolarze szeroko stosowaną w handlu giełdowym, twierdzi, że jej systemy zostały zhackowane, a ich tokeny warte 30 milionów dolarów zostały skradzione. Firma za winowajcę stawia „zewnętrznego napastnika”

Tether zhakowany: $30 MLN skradzione

Tether, firma stojąca za kryptowalutą opartą na dolarze szeroko stosowaną w handlu giełdowym, twierdzi, że jej systemy zostały zhackowane, a ich tokeny warte 30 milionów dolarów zostały skradzione. Firma za winowajcę stawia „zewnętrznego napastnika”.

Tether ma służyć jako pośrednik dla dolara amerykańskiego, który może być wysyłany między giełdami, w tym w szczególności Bitfinex, Poloniex i innymi rynkami bez handlu papierami wartościowymi.

Firma zapewnia, że podejmie działania mające na celu uniemożliwienie wprowadzenia skradzionych funduszy ponownie na rynek kryptowalut:

"$30 900 010 USDT zostało zabrane z portfela Tether Treasury w dniu 19 listopada 2017 r. i wysłane na nieautoryzowany adres bitcoin. Ponieważ Tether jest emitentem zarządzanego zasobu USDT, nie wykorzystamy żadnego skradzionego tokena, podjęliśmy także próby odzyskania tokenów, aby uniemożliwić im wejście do szerszego ekosystemu”.

Firma ogłosiła wydanie nowej wersji oprogramowania Omni Core, aby skutecznie zablokować tokeny, które zostały skradzione. Przedstawiciele projektu oprogramowania Omni Core powiedzieli, że w najbliższych dniach będą dążyć do wydania nowego oprogramowania, które pozwoli Tetherowi odzyskać skradzione tokeny.

źródło: coindesk.com