Tesla inwestuje 1,5 miliarda dolarów w bitcoin

Tesla inwestuje 1,5 miliarda dolarów w bitcoin

Na stronie Tesli opublikowane zostało dzisiaj zgłoszenie do amerykańskiego SEC, w którym firma informuje o swojej styczniowej aktualizacji polityki inwestycyjnej, która ma zapewnić większą elastyczność w dalszej dywersyfikacji i maksymalizacji zwrotów z gotówki, „która nie jest wymagana do utrzymania płynności operacyjnej”. Zgodnie z nową polityką, Tesla może zainwestować część tej gotówki w alternatywne aktywa rezerwowe, w tym aktywa cyfrowe, złoto, fundusze giełdowe złota i inne.

Jak wspomniano w tym samym zgłoszeniu, Tesla zainwestowała łącznie 1,5 miliarda dolarów w ramach powyższej polityki. Firma wspomniała także, że przewiduje rozpoczęcie akceptowania Bitcoin jako formy płatności za jej produkty „w najbliższej przyszłości, z zastrzeżeniem obowiązujących przepisów i początkowo w ograniczonym zakresie”.

Zaraz po tym jak opublikowano zgłoszenie, kurs kryptowaluty poszybował w górę, ustanawiając nowy poziom ATH – ok. 44,800 dolarów.

Elon Musk – CEO Tesli, wypowiadał się w ostatnich dniach o kryptowalutach na Twitterze, popierając również Dogecoin, którego kurs wzrósł aż o 28% sięgając rekordowej ceny 0.08072 dolara.

Podczas dyskusji w aplikacji Clubhouse na początku tego miesiąca, Musk został zapytany o jego poparcie dla Bitcoina, co skłoniło go do przewidywania jego dalszego wzrostu.

„Myślę, że Bitcoin jest naprawdę bliski uzyskania szerokiej akceptacji przez konwencjonalnych finansistów” - powiedział wówczas Musk.