Szwajcaria wyznacza ścieżki: Bank oferuje konta krypto biznesowe

Szwajcarski bank, Hypothekarbank Lenzburg, ogłosił, że przyjmuje firmy związane z kryptowalutami jako posiadaczy rachunków. Jest to podejście, które wiele starych instytucji finansowych wręcz odrzuca.

Szwajcaria wyznacza ścieżki: Bank oferuje konta krypto biznesowe

Szwajcarski bank, Hypothekarbank Lenzburg, ogłosił, że przyjmuje firmy związane z kryptowalutami jako posiadaczy rachunków. Jest to podejście, które wiele instytucji finansowych wręcz odrzuca. Od dawna postrzegane jako postępowe społeczeństwo wyprzedzające swoje czasy, Szwajcarzy znów prowadzą, tym razem w krypto-rewolucji.

150-letni Bank w Szwajcarii otwiera się na krypto-biznesy

CEO tego szwajcarskiego banku hipotecznego, Marianna Wildi, wyjaśniła: "Jako bank, który nastawia się na technologię i realizuje wspólną strategię na polu fintech, jest również dla nas kwestią wiarygodności, aby współpracować z młodym sektorem firm krypto i blockchain w Szwajcarii".

Jego najwcześniejsza iteracja ma już 150 lat i od tego czasu przekształciła się w hipotecznego, detalicznego i prywatnego dostawcę usług bankowych, działającego lokalnie, będąc publicznie notowanym na giełdzie.

Szwajcarzy byli jednymi z pierwszych, którzy naprawdę widzieli potencjał krypto, stając się mekką dla osób zainteresowanych technologią i inkubacją startupów. Jako rywal dla Doliny Krzemowej w USA, obszar w Zug został uznany za Dolinę Crypto ze względu na szeroki entuzjazm wobec tego zjawiska. Mimo to, ogłaszając nową politykę, Hypothekarbank Lenzburg jest pierwszym bankiem w kraju, który przyjmuje krypto biznesy.

Regionalne media przytoczyły wypowiedź pani Wildi jako wyjaśnienie, jak wiele uwagi poświęcono zmianie ich polityki, sugerując, że wytyczne pochodziły od stosunkowo liberalnego organu regulacyjnego, Urzędu Nadzoru Rynku Finansowego (FINMA). Być może w celu złagodzenia obaw członków zarządu, zapewniła także o rozbudowanej weryfikacji, która ma towarzyszyć akceptowaniu firm krypto jako klientów.

źródło: bitcoin.com