Rubel w wersji krypto

Władimir Putin, na spotkaniu za zamkniętymi drzwiami w Moskwie, oficjalne oświadczył, że Rosja dostanie własną elektroniczną walutę – KryptoRubla

Rubel w wersji krypto

Władimir Putin, na spotkaniu za zamkniętymi drzwiami w Moskwie, oficjalne oświadczył, że Rosja dostanie własną elektroniczną walutę – KryptoRubla.

Informację skomentował Minister Komunikacji Nikolay Nikiforov. Jego zdaniem państwowa kryptowaluta nie będzie mogła być wykopywana i będzie kontrolowana i utrzymywana wyłącznie przez rząd. KryptoRuble będzie można wymienić na te regularne w dowolnym czasie. Natomiast jeżeli ich posiadacz nie będzie w stanie wyjaśnić skąd pochodzą, zostanie doliczony 13-procentowy podatek. Ten sam podatek będzie pobierany w przypadku każdej zarobionej kwoty będącej różnicą między ceną zakupu a ceną sprzedaży. Nikiforov wyjaśnia skąd pomysł na wprowadzenie państwowej kryptowaluty:

Z całą pewnością oświadczam, iż uruchamiamy KryptoRubla z jednego banalnego powodu: jeżeli tego nie zrobimy to w przeciągu 2 miesięcy uczynią to nasi sąsiedzi z Euroazjatyckiej Wspólnoty Gospodarczej.

źródło: cointelegraph.com