Przemysł bitcoinowy kradnie talenty z banków i firm technologicznych

Przemysł bitcoinowy kradnie talenty z banków i firm technologicznych

Rozwój przemysłu Bitcoin i jego ogromny potencjał do zmiany gospodarki zaczął wpływać na tradycyjny sektor finansowy. To nie może być bardziej oczywiste niż drenaż mózgów z sektora finansowego do sektora bitcoinów. W ostatnich dniach wielu menedżerów najwyższego szczebla ze znanych instytucji finansowych zmieniło pracę, by dołączyć do firm opartych na bitcoinie. Ten drenaż mózgów nie ogranicza się tylko do sektora finansowego, ale także do innych sektorów.

Rzućmy okiem na niektóre z najnowszych i najważniejszych "transferów".

Bank handlowców kryptowalutowych Galaxy Digital, założony i prowadzony przez dawną szychę z Wall Street Mike'a Novogratza, podobno zatrudni kierownika z Goldman Sachs Richarda Kim, jako nowego dyrektora operacyjnego – Bloomberg poinformował 9 kwietnia.

Były pracownik Goldman Sachs Luka Jankovic pracuje również w Digital Galaxy jako starszy wspólnik inwestycyjny, według jego LinkedIn.

Coinbase zatrudnił nowego wiceprezesa ds. Komunikacji, kryptowalutowy startup ogłosił w poniedziałek. Rachael Horwitz dołącza do firmy ze Spark Capital, inwestora Coinbase. Wcześniej zajmowała wysokie stanowiska komunikacyjne na Facebooku i Twitterze.

Coinbase zatrudnił także byłego kierownika Twittera, aby wzmocnić zespoły obsługi klienta. Tina Bhatnagar będzie pełniła funkcję wiceprezesa ds. Operacji i technologii. W tej roli Bhatnagar - która na Twitterze była wiceprezesem ds. Operacji i usług dla użytkowników - poprowadzi zespoły połączone z Coinbase i GDAX, cyfrową giełdą aktywów.

Coinbase zatrudnia także byłego dyrektora New York Stock Exchange. Nowojorski weteran giełdy Eric Scro będzie pełnił funkcję wiceprezesa ds. Finansów Coinbase. Scro - który pełnił obowiązki na NYSE od 2009 roku i wcześniej pracował dla J.P. Morgana - będzie pracował w Nowym Jorku, koncentrując się na rozwijaniu klientów korporacyjnych i partnerstw.

Pod koniec marca szefowa Wedbush Securities - gdzie była pierwszą osobą, która opublikowała analizę wartości Bitcoin's (BTC) w 2013 r. - wyjechała, aby wspólnie założyć fundusz inwestycyjny Blockchain i działalność doradczą. Na początku kwietnia szefowa ośrodka Blockchain JP Morgana również wyjechała, aby rozpocząć własne przedsięwzięcie.

Robert Hughes odszedł również z roli dyrektora finansowego w Overstock.com, aby zostać dyrektorem finansowym w spółce joint venture typu blockchain, DeSoto Inc., do której należy CEO Overstock, Patrick Byrne.

Nie chodzi tylko o pieniądze

Istnieje już rosnący ruch tradycyjnych menedżerów finansowych odchodzących dla możlwości w sektorze blockchain i kryptowalut, ale jest to rosnący trend, w który rozchodzi się o znacznie więcej niż pieniądze.

Wielu ludzi chce misji i celu w życiu, które są zgodne z ich własnymi ideałami, a większość korporacji po prostu rozwodzi się z wszelkiego rodzaju prawdziwymi misjami rozwiązywania problemów społecznych lub pomagania społecznościom w znaczący sposób jako część robienia biznesu.

źródło: tokenthusiast.com