Pierwsza na świecie stacja ładowania IOTA

W środę, 18 kwietnia, ElaadNL wypuścił pierwszą na świecie stację ładującą gdzie płatności mogą być dokonywane za pomocą IOTA. Ładowarka jest częścią nowego miejsca testowego ElaadNL.

Pierwsza na świecie stacja ładowania IOTA

W środę, 18 kwietnia, ElaadNL wypuścił pierwszą na świecie stację ładującą gdzie płatności mogą być dokonywane za pomocą IOTA. Ładowarka jest częścią nowego miejsca testowego ElaadNL. Miejsce testowe znajduje się w parku biznesowym Arnhems Buiten (dawna KEMA) i zawiera wszystkie typy stacji ładowania, które są wykorzystywane w przestrzeni publicznej w Holandii. Obejmuje to szybką ładowarkę, wyspę ładującą, baterię, dwie latarnie do ładowania i ładowarkę IOTA.

Splot IOTA to innowacyjny typ technologii rozproszonych rejestrów (DLT) zaprojektowany specjalnie dla środowiska Internet of Things (IoT). Jest to protokół o otwartym kodzie źródłowym, ułatwiający nowe interakcje między maszynami (M2M), w tym bezpieczny transfer danych i bezkosztowe mikropłatności w czasie rzeczywistym.

Do obsługi stacji ładującej nie jest wymagana żadna centrala ani protokół komunikacyjny: transakcje są wymieniane bezpośrednio bez użycia karty obciążeniowej lub subskrypcji. Stacja ładowania IOTA działa całkowicie autonomicznie i dba o komunikację i płatności z końcowym użytkownikiem. Wartości liczników są przechowywane co 15 minut w splocie, co zapewnia niezawodne administrowanie.

Ta technologia może doskonale pasować do przyszłego, w pełni zdigitalizowanego świata. Badanie tej technologii w dziedzinie e-mobilności może również dostarczyć informacji dla innych (powiązanych) sektorów, takich jak sektor energetyczny.

Alisa Maas, dyrektor ds. Mobilności w Fundacji IOTA: "IOTA jest podekscytowana widząc, że ElaadNL przenosi rozwój inteligentnej stacji ładującej IOTA na wyższy poziom. To rozwiązanie demistyfikuje potencjał IOTA, aby stać się kręgosłupem dla gospodarki maszynowej. Dzięki przełomowym innowacjom ElaadNL, płynna e-mobilność robi jeden wielki krok naprzód i cieszymy się, że możemy dzielić to osiągnięcie z resztą naszego rozwijającego się ekosystemu, na skrzyżowaniu sektorów mobilności, energii i inteligentnych miast".

Ładowarka jest wyposażona w sprzęt do konfiguracji połączenia TCP / IP z samochodem, po czym płatności i wymiana danych może odbywać się w pełni autonomicznie i z maszyny do maszyny. Wykorzystuje kabel do ładowania i specjalny sprzęt, który jest również używany do nowo opracowanej komunikacji w e-Mobility ISO 15118, między samochodem a ładowarką, aby skonfigurować to połączenie.

Onoph Caron, dyrektor zarządzający ElaadNL na temat stacji ładującej IOTA: "Ta ładowarka pokazuje zdolność wykorzystania rzeczywistej komunikacji i mikropłatności między maszynami, z wykorzystaniem IOTA jako bezpiecznej warstwy dla tych płatności i danych. ElaadNL bada wszystkie rodzaje innowacyjnych i inteligentnych technologii w zakresie ładowania samochodów elektrycznych. Technologia DLT może stać się szeroko rozpowszechniona w niedalekiej przyszłości. Teraz możemy odkrywać i badać jej możliwości na naszym poligonie w Arnhem".

Ładowarka IOTA będzie publicznie dostępna do ładowania. Jeśli samochody, które chcą ładować, nie są wyposażone w wymagany sprzęt i oprogramowanie, mogą po prostu naładować samochód, wysyłając tokeny IOTA bezpośrednio do ładowarki przy użyciu zwykłego portfela IOTA.

źródło: www.elaad.nl / grafika: Wikimedia Commons