Krypto-rewolucja francuskiego ministra finansów

Co za zwrot. "Trwa rewolucja... Nie bądźmy tylko widzami: bądźcie aktorami w tej rewolucji" – grzmiał Bruno Le Maire w najbardziej nadzwyczajnym zwrocie, jaki ta przestrzeń kiedykolwiek widziała.

Krypto-rewolucja francuskiego ministra finansów

Co za zwrot. "Trwa rewolucja... Nie bądźmy tylko widzami: bądźcie aktorami w tej rewolucji" – grzmiał Bruno Le Maire w najbardziej nadzwyczajnym zwrocie, jaki ta przestrzeń kiedykolwiek widziała.

"Finanse nie są naszym wrogiem, to jeden z atutów naszej gospodarki!" mówił minister przed potwierdzeniem najbardziej radykalnej i nowatorskiej propozycji regulacyjnej do tej pory:

"Blockchain stworzy nowe możliwości dla naszych startupów, na przykład dzięki ofercie Initial Coin Offerings (ICO), która pozwoli im zbierać fundusze poprzez" tokeny", krypto-aktywów.

Obiecuje stworzyć sieć zaufania bez pośredników, aby zapewnić większą identyfikowalność transakcji i ogólnie, zwiększyć efektywność gospodarki...

Francja jest zainteresowana tym, aby stać się pierwszym ważnym ośrodkiem finansowym, który zaproponuje ramy legislacyjne ad hoc, które pozwolą firmom rozpoczynającym działalność ICO wykazać się powagą przed potencjalnymi inwestorami.

Plan działania na rzecz wzrostu i transformacji przedsiębiorstw (PACTE), który zostanie przedstawiony przez Radę Ministrów w ciągu kilku tygodni, otworzy zatem możliwości dla Autorité des Marchés Financiers (AMF) na udzielenie licencji przedsiębiorstwom emitującym.

Tokeny spełniające określone kryteria, które chronią oszczędzających. Ta "biała lista" będzie wartościowym punktem odniesienia dla inwestorów, którzy chcą sfinansować poważne projekty, które tworzą wartość. Wyjaśnienie prawa w celu przyciągnięcia innowacji, zidentyfikowania ryzyka bez utrudniania naszego ekosystemu, takie jest nasze podejście.

Z prostym celem: wejście w finansowanie XXI wieku poprzez zagwarantowanie wszystkim podmiotom bezpieczeństwa niezbędnego do ich rozwoju.

Żaden konsument, oszczędzający ani przedsiębiorca nie mogą dokonać transakcji, inwestować ani rozwijać działalności w sposób naturalny w próżni regulacyjnej. Dotyczy to zarówno Francji, jak i reszty świata.

Właśnie w tym momencie w Buenos Aires, przy okazji szczytu G20, umieszczam tę ambicję w centrum rozmów z moimi międzynarodowymi partnerami.

Taka jest rola Francji: być mocą propozycji zbudowania świata jutra. Nie przegapimy rewolucji blockchain!"

Francja ma stworzyć dobrowolne ramy regulacyjne dla ICO, jak niedawno ujawniono. To brzmiało zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe, zgodnie z komentarzami branżowymi, więc nie było pewności, czy naprawdę je realizują.

Francuski minister finansów teraz to potwierdził i użył podium w G20, aby w efekcie machać krypto flagą.

źródło: trustnodes.com