CEO Bitfury ogłasza znaczną ekspansję na Norwegię

Grupa Bitfury ogłosiła, że rozszerza swoją działalność na Norwegię, otwierając energooszczędne centrum danych, które utworzy około 30 lokalnych miejsc pracy.

CEO Bitfury ogłasza znaczną ekspansję na Norwegię

Grupa Bitfury ogłosiła, że rozszerza swoją działalność na Norwegię, otwierając energooszczędne centrum danych, które utworzy około 30 lokalnych miejsc pracy.

Dyrektor generalny Bitfury Valery Vavilov wydał ogłoszenie w nowym centrum danych w Mo i Rana, gdzie towarzyszył mu burmistrz Mo i Rana Geir Waage oraz kilku lokalnych liderów biznesowych.

Vavilov powiedział, że Norwegia jest wyjątkowo innowacyjnym krajem i kluczowym obszarem rozwoju technologii blockchain. Pochwalił rząd federalny za stworzenie korzystnego kodu podatkowego, który sprawia, że firmy takie jak Bitfury chcą inwestować w Norwegii.

"Norwegia idealnie pasuje do koncentracji Bitfury na innowacjach i wzroście" – powiedział Vavilov. "Z niecierpliwością czekamy na identyfikację nowych relacji z klientami i projektowanie produktów i rozwiązań, które są niezbędne, aby ich przedsiębiorstwa działały bezpieczniej i wydajniej".

Przed konferencją prasową Torbjørn Røe Isaksen, Minister Handlu i Przemysłu Norwegii, wydał oświadczenie, w którym powitał Bitfury w Norwegii.

"Cieszę się, że Grupa Bitfury zdecydowała się założyć swoje nowe centrum danych w Norwegii i Mo i Rana" – powiedział Røe Isaksen. "Dane staną się coraz ważniejszym zasobem zarówno dla społeczności biznesowej, jak i całego społeczeństwa. Jest to duża szansa gospodarcza dla norweskich przedsiębiorstw. Branża centrów danych szybko się rozwija i zapewnia Norwegii możliwości wzrostu gospodarczego i nowych miejsc pracy".

Bitfury, wiodąca światowa firma oferująca kompleksowe usługi w zakresie technologii blockchain, buduje jedno nowe centrum danych oferujące usługi oparte na unikalnej technologii Bitfury. Centrum danych znajduje się z dwoma fizycznymi miejscami w Mo Industrial Park w mieście Mo i Rana, trzecim co do wielkości mieście w północnej Norwegii.

Bitfury inwestuje około 274 milionów NOK (35 milionów USD) w infrastrukturę centrum danych.

Średnio, efektywność zużycia energii (PUE) w centrum danych wynosi 1,05 lub mniej, co czyni go jednym z najbardziej energooszczędnych na świecie. Bitfury kupuje około 350 GWh ze 100% energii odnawialnej rocznie od lokalnego dostawcy Helgeland Kraft. Dodatkowo zapewnia, że energia pochodzi ze źródeł odnawialnych poprzez pozyskiwanie certyfikatów gwarancji pochodzenia (Guarantee of Origin) od lokalnego wytwórcy, w tym renomowanej Øvre Forsland – nagrodzonej elektrowni wodnej.

Bitfury zamierza wynająć około 30 lokalnych pracowników w Mo i Rana, aby uruchomić centrum danych.

O grupie Bitfury

Bitfury Group to wiodąca na świecie firma oferująca kompleksowe usługi technologiczne blockchain i jeden z największych prywatnych dostawców infrastruktury w ekosystemie blockchain. Bitfury opracowuje i dostarcza zarówno oprogramowanie, jak i rozwiązania sprzętowe niezbędne firmom, rządom, organizacjom i osobom prywatnym do bezpiecznego przenoszenia aktywów przez blockchain. Ekspertyza Bitfury zapewnia udaną, łatwą, szybką, bezpieczną i ekonomiczną łączność z łańcuchem bloków. Bitfury to globalny zespół ekspertów w dziedzinie technologii, biznesu, komunikacji, bezpieczeństwa i społeczeństwa obywatelskiego. Firma Bitfury wprowadziła niedawno Exonum, niestandardową platformę, która pomaga osobom, firmom i rządom w bezpiecznym i łatwym wprowadzaniu ich pomysłów i rozwiązań w życie.

źródło: medium.com