Grupa Bitfury ogłosiła, że rozszerza swoją działalność na Norwegię, otwierając energooszczędne centrum danych, które utworzy około 30 lokalnych miejsc pracy.

Dyrektor generalny Bitfury Valery Vavilov wydał ogłoszenie w nowym centrum danych w Mo i Rana, gdzie towarzyszył mu burmistrz Mo i Rana Geir Waage oraz kilku lokalnych liderów biznesowych.

Vavilov powiedział, że Norwegia jest wyjątkowo innowacyjnym krajem i kluczowym obszarem rozwoju technologii blockchain. Pochwalił rząd federalny za stworzenie korzystnego kodu podatkowego, który sprawia, że firmy takie jak Bitfury chcą inwestować w Norwegii.

"Norwegia idealnie pasuje do koncentracji Bitfury na innowacjach i wzroście" – powiedział Vavilov. "Z niecierpliwością czekamy na identyfikację nowych relacji z klientami i projektowanie produktów i rozwiązań, które są niezbędne, aby ich przedsiębiorstwa działały bezpieczniej i wydajniej".

Przed konferencją prasową Torbjørn Røe Isaksen, Minister Handlu i Przemysłu Norwegii, wydał oświadczenie, w którym powitał Bitfury w Norwegii.

"Cieszę się, że Grupa Bitfury zdecydowała się założyć swoje nowe centrum danych w Norwegii i Mo i Rana" – powiedział Røe Isaksen. "Dane staną się coraz ważniejszym zasobem zarówno dla społeczności biznesowej, jak i całego społeczeństwa. Jest to duża szansa gospodarcza dla norweskich przedsiębiorstw. Branża centrów danych szybko się rozwija i zapewnia Norwegii możliwości wzrostu gospodarczego i nowych miejsc pracy".

Bitfury, wiodąca światowa firma oferująca kompleksowe usługi w zakresie technologii blockchain, buduje jedno nowe centrum danych oferujące usługi oparte na unikalnej technologii Bitfury. Centrum danych znajduje się z dwoma fizycznymi miejscami w Mo Industrial Park w mieście Mo i Rana, trzecim co do wielkości mieście w północnej Norwegii.

Bitfury inwestuje około 274 milionów NOK (35 milionów USD) w infrastrukturę centrum danych.

Średnio, efektywność zużycia energii (PUE) w centrum danych wynosi 1,05 lub mniej, co czyni go jednym z najbardziej energooszczędnych na świecie. Bitfury kupuje około 350 GWh ze 100% energii odnawialnej rocznie od lokalnego dostawcy Helgeland Kraft. Dodatkowo zapewnia, że energia pochodzi ze źródeł odnawialnych poprzez pozyskiwanie certyfikatów gwarancji pochodzenia (Guarantee of Origin) od lokalnego wytwórcy, w tym renomowanej Øvre Forsland – nagrodzonej elektrowni wodnej.

Bitfury zamierza wynająć około 30 lokalnych pracowników w Mo i Rana, aby uruchomić centrum danych.

O grupie Bitfury

Bitfury Group to wiodąca na świecie firma oferująca kompleksowe usługi technologiczne blockchain i jeden z największych prywatnych dostawców infrastruktury w ekosystemie blockchain. Bitfury opracowuje i dostarcza zarówno oprogramowanie, jak i rozwiązania sprzętowe niezbędne firmom, rządom, organizacjom i osobom prywatnym do bezpiecznego przenoszenia aktywów przez blockchain. Ekspertyza Bitfury zapewnia udaną, łatwą, szybką, bezpieczną i ekonomiczną łączność z łańcuchem bloków. Bitfury to globalny zespół ekspertów w dziedzinie technologii, biznesu, komunikacji, bezpieczeństwa i społeczeństwa obywatelskiego. Firma Bitfury wprowadziła niedawno Exonum, niestandardową platformę, która pomaga osobom, firmom i rządom w bezpiecznym i łatwym wprowadzaniu ich pomysłów i rozwiązań w życie.

źródło: medium.com