Bitmain osiągnęła 1,1 miliarda USD zysków w I kwartale 2018 roku

Współprzewodniczący Bitmain Technologies, największej na świecie firmy wydobywającej kryptowaluty, niedawno ujawnił plany przeprowadzenia pierwszej oferty publicznej w Hong Kongu lub na rynku zagranicznym z udziałami denominowanymi w dolarach amerykańskich.

Bitmain osiągnęła 1,1 miliarda USD zysków w I kwartale 2018 roku

Współprzewodniczący Bitmain Technologies, największej na świecie firmy wydobywającej kryptowaluty, niedawno ujawnił plany przeprowadzenia pierwszej oferty publicznej w Hong Kongu lub na rynku zagranicznym z udziałami denominowanymi w dolarach amerykańskich. IPO dałaby początkującym inwestorom, w tym Sequoia Capital i IDG Capital, szansę na szybką wypłatę gotówki.

Term Sheet zawierał e-mail ze źródła bliskiego firmie, w który  znalazły się niektóre z najnowszych danych finansowych Bitmain poprzedzających planowane IPO.

– Bitmain pozyskuje dodatkowe środki pieniężne w uzupełnieniu do rundy o wartości 400 USD raportowanej na początku czerwca. Dzięki nowemu finansowaniu Bitmain osiągnie wartość około 14 miliardów dolarów, co sugerowałoby od 10 do 11-krotnego zarobku, zgodnie z e-mailem. Jest to 16,6% wzrost w porównaniu z ostatnią zgłoszoną wyceną 12 mld USD.

– E-mail cytuje audyt KPMG danej firmy i informuje, że Bitmain wygenerował 1,2 miliarda dolarów zysku netto i około 50% marży netto w 2017 roku.

– Bitmain podobno przyniósł 1,1 miliarda dolarów zysku netto tylko w pierwszym kwartale 2018 roku. Według e-maila, ostrożne oszacowanie tego, co firma może zarobić w zysku netto przez cały rok, wynosi około 2 do 3 miliardów dolarów.

– E-mail mówi również, że "Bitmain planuje złożyć wniosek o IPO już niebawem"

źródło: fortune.com