Binance z Hongkongu na Maltę

Binance, największa na świecie giełda kryptowalut pod względem wartości rynkowej, dąży do nowego początku w regionie Morza Śródziemnego.

Binance z Hongkongu na Maltę

Binance, największa na świecie giełda kryptowalut pod względem wartości rynkowej, dąży do nowego początku w regionie Morza Śródziemnego.

Firma założona w ubiegłym roku w Hongkongu planuje otworzyć biuro na Malcie, powiedział w wywiadzie dyrektor generalny Zhao Changpeng. Binance wkrótce rozpocznie "wymianę za pomocą kryptowaluty" na europejski wyspiarski kraj i jest bliski zawarcia umowy z lokalnymi bankami, które mogą zapewnić dostęp do depozytów i wypłat, powiedział, bez podania ram czasowych.

"Jesteśmy przekonani, że możemy wkrótce ogłosić partnerstwo bankowe" – powiedział Zhao. "Malta jest bardzo progresywna, jeśli chodzi o krypto i fintech".

Regulatorzy od Chin do Stanów Zjednoczonych walczą z wymianą kryptowaluty od zeszłego roku, przez co trudno znaleźć stałe miejsce dla takich miejsc, jak Binance. Firma miała biuro w Japonii i próbowała uzyskać licencję na prowadzenie działalności, ale zdecydowała się usunąć stamtąd swoich pracowników, aby uniknąć starć z lokalnymi organami nadzoru, powiedział Zhao. W piątek japońska agencja usług finansowych wydała ostrzeżenie dla giełdy, że działa bez zgody.

Zhao powiedział, że kontynuuje również rozmowy z władzami w Hongkongu, ale wynik tych rozmów był niepewny. Binance znalazł się wśród siedmiu giełd krypto, które otrzymały ostrzeżenie w ostatnich miesiącach od miejskiej Komisji Papierów Wartościowych i Terminowych, nakazującej firmom, aby nie dokonywały obrotu aktywami cyfrowymi określonymi jako papiery wartościowe zgodnie z prawem hongkońskim – podała osoba zaznajomiona z tą sprawą.

Zwrot w kierunku Malty nastąpił, gdyż kraj poszukuje sposobów, aby stać się centrum przedsięwzięć związanych z cyfrowymi zasobami. Rząd przeprowadził kilka publicznych konsultacji dotyczących regulacji wirtualnych walut, sprzedaży tokenów i krypto-giełd. W maju ogłoszono plany Maltańskiego Urzędu ds. Innowacji, który będzie certyfikować i regulować przedsiębiorstwa oparte na blockchain i ich operacje. Organizacja stworzy również ramy do nadzorowania ICO.

“Welcome to #Malta @binance”, Joseph Muscat, premier kraju, napisał w piątek. "Chcemy być globalnymi pionierami w zakresie regulacji przedsiębiorstw opartych na blockchain".

Zhao powiedział, że niedawno został zaproszony przez maltański rząd do przeglądu nadchodzącej ustawy, która była korzystna dla firm krypto. Jego system zajmował szczytowe miejsca w rankingu giełd przez ostatnie 24 miesiące, zgodnie z Coinmarketcap.com, a jego wartość wyniosła 1,7 miliarda dolarów.

Binance planuje także wprowadzić zdecentralizowaną giełdę w nadchodzących miesiącach, powiedział Zhao. Około 10 zespołów pracuje nad jej rozwojem, ale technologia jest obecnie zbyt powolna, aby zastąpić istniejącą scentralizowaną giełdę firmy – powiedział.

źródło: bloomberg.com