Banco Santander przygotowuje się do wprowadzenia płatności osobistych za pośrednictwem Ripple

Banco Santander, na pierwszy kwartał 2018 r., ustalił wprowadzenie międzynarodowych płatności mobilnych dla klientów indywidualnych korzystających z rozproszonej technologii Ripple.

Banco Santander przygotowuje się do wprowadzenia płatności osobistych za pośrednictwem Ripple

Banco Santander, na pierwszy kwartał 2018 r., ustalił wprowadzenie międzynarodowych płatności mobilnych dla klientów indywidualnych korzystających z technologii rozproszonej księgi Ripple.

Santander od 18 miesięcy pilotuje tę technologię z pracownikami banku. Aplikacja została przetestowana w Apple Pay w przypadku płatności od 10 do 10 000 GBP za pomocą Touch ID w celu bezpiecznego logowania.

Plany wprowadzenia zostały ujawnione w prezentacji zarobkowej banku w 2017 r. pod nagłówkiem: "Same day mobile international payments in 3 clicks and 40 seconds using distributed ledger technology", co oznacza: realizowane w ciągu jednego dnia, mobilne płatności międzynarodowe w 3 kliknięciach w ciągu 40 sekund przy użyciu technologii rozproszonej księgi.

Santander planuje wprowadzić usługę w czterech krajach jednocześnie i obiecuje pełną przejrzystość opłat i płatności z góry.

"Oczekujemy, że będziemy jednym z pierwszych globalnych banków wdrażających płatności oparte na distributed ledger technology dla osób fizycznych" – powiedział bank analitykom.

W listopadzie brytyjskie ramię banku ogłosiło również plany współpracy z American Express w celu wykorzystania technologii Ripple do obsługi transgranicznych płatności między firmami za pośrednictwem blockchain.

źródło: finextra.com