Visa poszerza swój zakres usług kryptowalutowych

Visa poszerza swój zakres usług kryptowalutowych

Dyrektor generalny giganta płatności Visa oznajmił, że firma ma zamiar wejść we współpracę z "portfelami i giełdami" w zakresie obsługi kryptowalut, aby zapewnić interoperacyjność własnych rozwiązań kartowych z tokenami cyfrowymi, a następnie nazwał Bitcoina oraz inne kryptowaluty "cyfrowym złotem".

Uwagi zostały wygłoszone przez przedtawiciela Visa, Alfreda Kelly'ego, podczas konferencji w z dnia 28 stycznia. W trakcie swojej wypowiedzi, Kelly spędził znaczną ilość czasu omawiając temat kryptowalut. Po rozróżnieniu  między „kryptowalutami, które reprezentują nowe aktywa, takie jak Bitcoin”, a „walutami cyfrowymi i stablecoinami” wspieranymi przez aktywa fiducjarne, stwierdził:

"Postrzegamy wszystkie [kryptowaluty] jako cyfrowe złoto. Są one przeważnie trzymane jako aktywa, które nie są wykorzystywane jako środek płatniczy w znaczący sposób. Nasza strategia polega tutaj na współpracy z portfelami i giełdami, aby umożliwić użytkownikom kupowanie kryptowalut przy użyciu kart Visa lub dokonywanie na nie wypłat, aby mieć możliwość zakupów w walutach fiducjarnych. ”

Szef Visa wydawał się być chętny do przyjęcia wszystkich obiecujących projektów krypto.

„Jeżeli konkretna waluta staje się uznanym środkiem wymiany, nie ma powodu, dla którego nie moglibyśmy dodać jej do naszej sieci, obsługującej już ponad 160 walut”.

Kelly wypowiedział się również na temat stablecoinów oraz walut cyfrowych emitowanych przez banki centralne (CBDC):

„W przypadku [...] stablecoinów i walut cyfrowych banków centralnych, są one wschodzącymi innowacjami płatniczymi, które mają potencjał do wykorzystania w handlu globalnym, podobnie jak w przypadku walut fiducjarnych. Myślimy o walutach cyfrowych działających na publicznych blockchainach jako dodatkowych sieciach […] postrzegamy je jako część naszej strategii sieciowej. […] Jesteśmy zdecydowanym liderem w tej przestrzeni”.


Zwrócił również uwagę na fakt, że podpisał już 35 umów partnerskich z „wiodącymi platformami i portfelami walut cyfrowych”, wymieniając tu Crypto.com, BlockFi, Fold i BitPanda.