Uber rozważa opcję płatności Bitcoinem, BNY Mellon integruje kryptowaluty

Uber rozważa opcję płatności Bitcoinem, BNY Mellon integruje kryptowaluty

Uber rozważa umożliwienie swoim użytkownikom płatności w BTC i innych kryptowalutach – powiedział CEO Ubera, Dara Khosrowshahi w wywiadzie z CNBC. Firma jest na etapie badań, aby sprawdzić czy byłoby to dla niej korzystne.

„W ten sam sposób, w jaki akceptujemy wszelkiego rodzaju lokalne waluty, będziemy patrzeć na Bitcoin i/lub inne kryptowaluty w kategoriach walut do przeprowadzania transakcji. To dobre dla biznesu, naszych klientów i naszych kierowców,” - powiedział Khosrowshahi.

CEO powiedział, że Uber nie pójdzie w ślady Tesli, umieszczając Bitcoin w swoim bilansie; „Rozważaliśmy ten pomysł, ale szybko go odrzuciliśmy. Nie zajmujemy się spekulacjami.


Co jeszcze? Najstarszy bank Stanów Zjednoczonych, BNY Mellon, wchodzi na rynek kryptowalut.

Bank powiedział w czwartek, że będzie przechowywać, przesyłać i emitować Bitcoiny i inne kryptowaluty w imieniu swoich klientów którzy zarządzają aktywami. Powiernicy, tacy jak BNY Mellon, śledzą aktywa tych zarządców – niezależnie od tego, czy są to rzeczy fizyczne, takie jak nieruchomości, czy gotówka na koncie w innym banku – niektóre przechowując samodzielnie, lub po prostu zaświadczając o istnieniu innych.

BNY Mellon ostatecznie pozwoli walutom cyfrowym na przechodzenie przez tę samą sieć finansową, z której obecnie korzysta w przypadku bardziej tradycyjnych aktywów, takich jak obligacje skarbowe i akcje, po miesiącach analizy prototypowej struktury dla aktywów cyfrowych.

BNY Mellon jest dumny z tego, że jest pierwszym globalnym bankiem, który ogłosił plany zapewnienia zintegrowanej usługi dla aktywów cyfrowych” - powiedział Roman Regelman, CEO ds. Obsługi aktywów i szef działu cyfrowego w BNY Mellon w komunikacie prasowym.