Twitter testuje przesyłanie napiwków za pomocą Bitcoin Lightning Network

Twitter testuje przesyłanie napiwków za pomocą Bitcoin Lightning Network
Photo by Alexander Shatov / Unsplash

Twitter testuje możliwość dawania napiwków w BTC za pośrednictwem aplikacji Strike, działającej na sieci Lightning – według The Block i postu na MacRumors.

Kod w wersji beta Twittera sugeruje, że usługa napiwków Bitcoin jest obecnie testowana. Programista Alessandro Paluzzi zamieścił na Twitterze obraz tego, jak funkcja wygląda na dzień dzisiejszy.

Według The Block, nowa usługa Lightning będzie włączona w Strike, będzie również kompatybilna z nadchodzącym portfelem sprzętowym Square. Firma wymienia również Blue Wallet i Wallet of Satoshi jako przykłady portfeli powierniczych oraz Breez, Muun, Phoenix i Zap jako przykłady portfeli niepowierniczych. Twitter będzie używał Strike również do wystawiania faktur Bitcoin.

Używamy Strike do generowania faktur Bitcoin Lightning, więc będziesz musiał podłączyć swoje konto, aby akceptować napiwki w BTC” – czytamy w instrukcji.

Prace w kierunku Bitcoina na Twitterze są spełnieniem obietnic złożonych przez CEO Jacka Dorseya w lipcu. Sugerowano wtedy, że Bitcoin zostanie włączony w usłudze Tip Jar. Dorsey zasugerował również, że Bitcoin mógłby być używany do "Super Follows", Handlu i Subskrypcji.

Jack Dorsey ostatnio udowodnił swoje zainteresowanie wszystkimi rzeczami związanymi z Bitcoinem, zwiększając zasób BTC firmy Square, ciągłym rozwojem portfela sprzętowego Square, ogłoszeniem przedsięwzięcia giełdy peer to peer, wydobywaniem Bitcoinów oraz Bluesky, otwartym i zdecentralizowanym protokołem dla mediów społecznościowych .

Jak na razie usługa nie jest jeszcze dostępna dla użytkowników wersji beta, ale kod sugeruje, że wprowadzenie może nastąpić wkrótce.