Mastercard składa patent na system płatniczy łączący blockchain i waluty fiat

Firma Mastercard złożyła nowy patent na ochronę konsumenta i transakcje płatnicze oparte na technologii blockchain – zgodnie z wnioskiem patentowym Urzędu Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych opublikowanym 17 lipca.

Nowy wniosek patentowy obejmuje nową formę publicznej, opartej na blockchainie, metody łączenia aktywów między blockchainem i kontami walut fiducjarnych.

Patent Mastercard opisuje metodę "zarządzania rezerwami cząstkowymi waluty blockchain" jako przechowywanie waluty fiducjarnej na jednym koncie centralnym, a „waluty blockchain” na drugim. System obejmowałby "wiele profili kont, każdy profil obejmujący kwotę waluty fiat, kwotę waluty blockchain, identyfikator konta i adres" w celu identyfikacji kont użytkowników dla transakcji.

Mastercard zauważa, że połączenie tradycyjnych systemów płatności z walutami opartymi na blockchain "może zapewnić konsumentom i akceptantom korzyści zdecentralizowanego blockchaina, zachowując jednocześnie bezpieczeństwo informacji o koncie i zapewniać silną obronę przed oszustwami i kradzieżą".

Mastercard pisze w zgłoszeniu patentowym, że nowa metoda pozwala na ocenę prawdopodobieństwa oszustwa lub ryzyka związanego z transakcjami blockchain, ponieważ istniejące algorytmy płatności, takie jak dane biura kredytowego lub informacje demograficzne, mogą być dostarczane przez tradycyjne sieci płatności.

Patent stwierdza również, że publiczna metoda oparta na blockchain może skrócić czas transakcji, a także zabezpieczyć informacje użytkowników.

W ubiegłym miesiącu firma Mastercard złożyła kolejny patent na system blockchain, aby przyspieszyć płatności i zwiększyć ich bezpieczeństwo. Firma usług finansowych opublikowała patent na szybszą aktywację węzła blockchain również w kwietniu.

Chociaż Mastercard zmierza do przyjęcia technologii blockchain poprzez swoje zgłoszenia patentowe, jest bardziej negatywne w stosunku do kryptowalut. Ostatniej jesieni, dyrektor generalny firmy określił pozarządowe kryptowaluty jako „śmieci”.

źródło: cointelegraph.com