Japońska giełda BitFlyer z licencją w Europie

Japońska giełda bitcoin BitFlyer ogłosiła wejście na rynek europejski po uzyskaniu licencji instytucji płatniczej na prowadzenie działalności w Unii Europejskiej. BitFlyer stał się pierwszą giełdą bitcoinów na świecie podlegającą regulacji w Japonii, USA i Europie.

Licencja została wydana przez luksemburski organ nadzoru, Commission de Surveillance du Secteur Financier (CSSF). Pierre Gramegna, luksemburski minister finansów, powiedział:

"Cieszymy się, że jeden z najbardziej udanych japońskich startupów wybrał Luksemburg jako swoją unijną platformę".

Gramegna wydał pieczęć aprobaty dla kryptowalutowego startup’u Bitstamp, podpisując licencję instytucji płatniczej w 2016 roku. Bitstamp stał się pierwszą platformą wymiany kryptowalut, która kiedykolwiek otrzymała licencję UE.

Z bazy BitFlyer w Fundacji Luksemburskiej Izby Gospodarczej Finansów (LHoFT) firma wprowadzi na rynek swoją platformę w UE. BitFlyer wchodzi do Europy niedługo po zeszłorocznej premierze w USA. Według danych z CoinHills, BitFlyer jest największą na świecie platformą wymiany bitcoinów, stanowiącą 23% wolumenu transakcji globalnych. W 2017 r. na platformie handlowano ponad 250 mld USD w wirtualnej walucie.

Komentując start, założyciel i dyrektor generalny BitFlyer i były handlowiec Goldman Sachs, Yuzo Kano, powiedział:

"Kiedy założyłem BitFlyer w 2014 roku, zrobiłem to z globalnymi ambicjami i przekonaniem, że zatwierdzony status prawny ma fundamentalne znaczenie dla długoterminowej przyszłości bitcoinów i wirtualnego przemysłu walutowego”.

"Jestem dumny, że jesteśmy obecnie najbardziej zgodną giełdą walut wirtualnych na świecie; ten pożądany status prawny zapewnia naszym klientom, naszej firmie i branży walut wirtualnych bardzo pozytywny obraz przyszłości".

Pierwszą ofertą europejskiej BitFlyer jest para BTC/EUR. Firma planuje dodać obsługę innych kryptowalut, w tym litecoina, ethereum, ethereum classic i bitcoin cash w dalszej części roku.

Wiadomość o przyznaniu przez Luksemburg drugiej licencji dla instytucji płatniczej na platformę wymiany kryptowalut pojawiła się wkrótce po tym, jak minister finansów powiedział agencji Bloomberg:

"Wirtualne waluty istnieją. Przynoszą dodatkowe usługi, są wygodne, są prostsze w użyciu, więc konsumenci je uwielbiają”.

Gramegna zasugerował również, że UE może wkrótce wprowadzić nowe regulacje kryptowalutowe, podążając tropem zabezpieczenia bitcoina i innych kryptowalut, aby nie stały się środkiem dla przestępców do prania pieniędzy.

źródło: coinjournal.net