CEO Square ogłosił otwarcie nowego działu firmy, skupionego na DeFi Bitcoin

CEO Square ogłosił otwarcie nowego działu firmy, skupionego na DeFi Bitcoin

Założyciel i CEO Square oraz Twittera, Jack Dorsey, ogłosił utworzenie nowego działu Square poświęconego budowaniu zdecentralizowanych usług finansowych przy użyciu Bitcoina.

Dorsey wyjaśnił dalej, że podobnie jak w przypadku nowego portfela sprzętowego Square, rozwój działu będzie całkowicie open-source'owy.

„Podobnie jak nasz nowy portfel sprzętowy #Bitcoin, zamierzamy zrobić to całkowicie otwarcie. Otwarty roadmap, otwarty rozwój, i "open source". @brockm przewodzi i buduje zespół, mamy już kilka pomysłów dotyczących początkowych prymitywów platformy które chcemy zbudować."

Nowa firma połączy siły z CashApp, Seller i Tidal w tym samym celu, jakim są zdecentralizowane usługi finansowe.

Dorsey wykazał ostatnio duże zainteresowanie Bitcoinem. Podczas konferencji Bitcoin 2021 stwierdził nawet, że opuści Square lub Twittera, jeśli jego rozwój stanie się bardziej istotny.

Bitcoin zmienia absolutnie wszystko. Nie sądzę, żeby w moim życiu było coś ważniejszego, nad czym mógłbym pracować” – powiedział Dorsey.

Gdybym nie był w Square ani w Twitterze, pracowałbym nad Bitcoinem. Gdyby [Bitcoin] potrzebował więcej pomocy niż Square czy Twitter, zostawiłbym je dla Bitcoina. Uważam jednak, że obie firmy mają do odegrania pewną rolę”.

Od tego czasu Dorsey podjął kolejne kroki w przestrzeni Bitcoin. Po pierwsze ogłosił wydarzenie o nazwie The B Word, którego celem jest demistyfikacja głównych narracji dotyczących Bitcoina. Następnie lider ds. sprzętu w Square, Jesse Dorogusker, ogłosił rozpoczęcie rozwijania nowego portfela sprzętowego, który na celu ma uczynienie transakcji Bitcoin bardziej powszechnymi.

Dzięki ciągłemu zaangażowaniu i zainteresowaniu Dorsey'a w rozwijaniu narzędzi dla Bitcoina, stał się on jednym z największych zwolenników kryptowaluty.