Afrykę czeka rewolucja

Internet jest narzędziem, bez którego trudno wyobrazić sobie obecny świat. To medium pozwala na rozwój w wielu obszarach m.in. edukacji, polityki, ekonomii. Umożliwia także postęp w kwestiach bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego. Jednak jest on także instrumentem dzięki, któremu można przyspieszyć proces rozwoju gospodarki.

Internet może okazać się kluczem do rozwoju Afryki Zachodniej. Bowiem ostatnimi czasy można było zauważyć znaczącą korelację pomiędzy wzrostem sektorów ekonomicznych krajów a ich postępami w cyberprzestrzeni. Ostatnia dekada pozwoliła na znaczący wzrost liczby osób korzystających z internetu. Zwiększyła się ona bowiem z 910 milionów w 2004 roku do prawie 3,8 miliardów w 2017. Duży wpływ na ten stan rzeczy, szczególnie w krajach rozwijających się, miała popularyzacja smartfonów.
Firma telekomunikacyjna Cajutel sarl chce wykorzystać Blockchain do zrewolucjonizowania gospodarki narodu afrykańskiego. Do tego celu ma zamiar wykorzystać moc jaka drzemie w internecie. Firma znajduje się w Gwinei Bissau i jest własnością szwajcarów. Gwinea Bissau to kraj, który jest już gotowy na innowacje technologiczne. Rząd tego kraju zdążył stworzyć środowisko przyjazne inwestycjom. W szczególności tym, które dotyczą rozwoju technologicznego.

Jak mówi prezes firmy:

"Naszym celem jest zbudowanie najbardziej efektywnej kosztowo sieci z dostępem szerokopasmowym, dostarczającym klientom najnowocześniejsze rozwiązania, a tym samym znaczne zwiększenie edukacji i gospodarki. CAJUTEL przyniesie przystępną, wiarygodną komunikację internetową na rynku lokalnym i skupi się na zapewnieniu najlepszej sieci komórkowej i transmisji danych dla Gwinei Bissau i Gwinei. CAJUTEL będzie najszybszym dostawcą internetu w tym obszarze dla ludności, osiągając lepsze wyniki niż obecne firmy oferujące współczynnik 10x do 100x z co najmniej 30% tańszą ceną. Umożliwią to technologie internetowe nieobecne w Afryce Zachodniej z powodu braku pasma i zbyt wysokich cen. To sprawi, że będzie on dostępny dla ogółu społeczeństwa, chcącego dostępu do internetu. Obecnie tylko niecałe 2% ma dostęp. W naszym interesie leży dostarczenie internetu do pozostałych 98%".

W celu realizacji tego postanowienia Cajutel ma zamiar wprowadzić ofertę inwestycyjną ICO. W przeciwieństwie do tradycyjnych ICO, żetony Cajutel nie będą niezależne od pierwotnego projektu. Mają one bowiem reprezentować akcje spółki. Tym samym każdy inwestor automatycznie stanie się akcjonariuszem, zachowującym przywilej korzystania z przyszłego wzrostu firmy.

źródło: www.cryptocoinsnews.com